Річниця загибелі Дмитра Оверченка

  29 січня - скорботна дата в житті Тальнівського району, бо саме в цей день, рік тому, в 2017 році, страшна звістка сколихнула всіх його жителів. Захищаючи честь і незалежність нашої держави на Сході України, під час виконання бойового завдання, займаючи спостережний пост, внаслідок артобстрілу незаконними бандформуваннями та прямого попадання артилирійської міни в окоп поблизу міста Авдіївка Донецької області загинув один із її синів - молодий, сильний духом наш земляк Оверченко Дмитро Олександрович.  Не стало нашого земляка, уродженця с. Вишнопіль, такого сміливого, відважного, готового до самопожертви Героя України.

  Напередодні, 26 січня 2018 року, вшанувати пам'ять полеглого воїна - добровольця, прибули до Вишнопільського сільського будинку культури представники Тальнівської районної ради, учасник АТО Віталій Чалий, депутат районної ради Сергій Гудзенко, районної державної адміністрації, учасник АТО Андрій Цибулько,  сільський голова Тетяна Гудзенко, голова спілки «Об’єднання бойових побратимів та волонтерів», учасник АТО Сергій Шкляренко, односельці-воїни АТО, рідні, ровесники та представники сільської громади.

 На заході - реквіємі з приводу річниці загибелі Героя, патріота України Оверченка Дмитра Олександровича всі присутні хвилиною мовчання вшанували його  пам’ять.

  За особисту мужність і самовідданість, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі Дмитро Оверченко нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня, почесною відзнакою «За заслуги перед Черкащиною», пам’ятною медаллю від організації «Спілка матерів миру», йому присвоєно звання «Почесний громадянин Тальнівщини» (посмертно).

   Слова вдячності висловила сільський голова Тетяна Гудзенко:

-  Війна на Сході, як ніколи, наблизилася у наші серця і стала особистою справою кожного. Дмитро Оверченко - вірний син своєї матері та України віддав життя за мир, за спокійне життя співвітчизників. Шкода, що у вічність відлітають найкращі сини та доньки. Та наш святий обов’язок - зберегти пам'ять про них, - зі сльозами на очах промовляла Тетяна Іванівна. Допоки ми живі - житиме пам’ять про нашого Героя.

  До слів вдячності також долучився представник райдержадміністрації, учасник АТО Андрій Цибулько, який від імені голови райдержадміністрації Василя Клименка, голови районної ради Валентини Любомської та від себе особисто  висловив свої глибокі співчуття родині Дмитра.

  Щирими спогадами ділилася сестра загиблого воїна - Марина Олександрівна Кужилівська.

   Її слова запали в душу кожного: «Дімочко! Мені тебе дуже не вистачає. Я нещасна, що мій брат загинув, але я щаслива, що мала такого брата».

  Зі словами глибокої вдячності Тетяна Іванівна Гудзенко вручила сестрі загиблого хліб.

  Сестра Героя дякувала, що її брата пам’ятають.

  Та хіба можемо ми забути про тих, хто віддав своє життя, захищаючи наше? Дмитру Оверченку було лише двадцять вісім.

  По закінченню мітингу-реквієму усі присутні направились до місця поховання. Біля могили Дмитра Олександровича, священник церкви отець Миколай відслужив панахиду за упокій душі нашого земляка, патріота, Героя.

  Звучала щира молитва, щоб припинилося кровопролиття в Україні, щоб синіло мирне небо та сіяло лагідне сонце.

  На могилу загиблого Героя поклали квіти - символ вдячності за подвиг захиснику. Пам'ять про нашого Оверченка Дмитра Олександровича вічно житиме у наших вдячних серцях.

  Депутати районної ради, виконавчий апарат Тальнівської районної ради та райдержадміністрація висловлюють глибокі співчуття рідним та близьким з приводу загибелі Дмитра Оверченка, бійця 72-ї окремої механізованої бригади Збройних сил України, який, виконуючи військовий обов’язок, віддав своє молоде життя за мир і спокій у нашій Державі.

                                 Виконавчий апарат районної ради.

Фотозвіт

Повернутись