Про роботу Тальнівського районного центру соціальних служб для сім ї, дітей та молоді з надання якісних соціальних послуг

   На черговій сесії районної ради розглянуто питання про роботу Тальнівського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молодіз надання якісних соціальних послуг (далі – центр). Інформувала з даного питання виконуюча обов’язки директора центру Руслана Івченко.

    Зазначено, що основною   метою  діяльності центру є організація та проведення соціальної роботи з сім’ями, дітьми та молоддю, які перебувають у складних життєвих обставинах та потребують сторонньої допомоги.

   Пріоритетні напрямки діяльності установи визначені нормативними документами Міністерства соціальної політики України, відповідно до яких Центр працює над реалізацією таких завдань:

 проведення соціально-профілактичної роботи, спрямованої на запобігання складним життєвим обставинам сімей, дітей та молоді;

           соціальний супровід сімей, дітей та молоді, які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують сторонньої допомоги, надання їм соціальних послуг за результатами проведеної оцінки їх потреб у таких послугах;

соціальне супроводження прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу;

соціальна та/або психологічна підтримка учасників антитерористичної операції та внутрішньо переміщених осіб, організація надання їм допомоги з урахуванням визначених потреб;

соціальна та психологічна адаптація дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа з метою підготовки до самостійного життя;

інформування населення про соціальні послуги, які надаються відповідно до законодавства.

   На обліку в установі  перебуває  51 сім’я. За звітний період центром організовано та проведено: вивчення потреб 4 сімей  та їх дітей; соціальне інспектування умов проживання 15 сімей, які проживають в Тальнівському районі; 37 перевірок доцільності використання виплат державної допомоги при народженні дитини.

   На обліку Центру перебуває також 3 учасникиантитерористичної операції, які опинилися в складних життєвих обставинах.  Їм надано  20 соціальних послуг інформаційного, соціально-педагогічного, юридичного характеру. З квітня по червень 2019 року Центр брав участь в пілотному проекті зі створення аналізу психофізіологічного профілю ветерана.Було опитано 354 ветеранаАТОта сім’ї загиблих Тальнівського району. У зв’язку з відсутністю психолога, психологічної підтримки учасників антитерористичної операції та внутрішньо переміщеним особам  центр не надає.

    Сім’ям, які перебувають у складних життєвих обставинах була надана допомога в оформленні відсутніх чи втрачених документів (17), в лікуванні та догляді (9), у працевлаштуванні (12), у влаштуванні на навчання (6),  гуманітарна допомога (12), у налагодженні соціальних зв’язків (27), у вирішенні  житлово-побутових проблем, зокрема,  відновленні житла  (26) .

   Індивідуальні послуги з питань працевлаштування, влаштування на навчання,  вирішення житлових проблем, профілактики негативних явищ за звітний період надавалися  10 молодим особам, засудженим до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі.

  Під соціальним супроводженням працівника центруперебувають 2 прийомнісім’ї, в яких виховується 3 дітей,та 1 дитячий будинок сімейного типу, в якому проживає і виховується 10 дітей.   

   Окрім того, з метою популяризації та розвитку в районі сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, спеціалістами центру систематично проводяться заходи інформаційної кампанії та розповсюдження буклетів «Я хочу маму й тата», «Станьте патронатними вихователями», «Патронат – швидка сімейна допомога». Центром ведеться облік звернень кандидатів у прийомні батьки, батьки-вихователі та патронатні вихователі, проводяться співбесіди та прийом документів. Спільно із службою у справах дітей  районної державної  адміністрації здійснюється обстеження житлово-побутових умов проживання кандидатів у сімейні форми виховання.

   Профілактика сімейного неблагополуччя включає в себе як безпосередню роботу з сім’ями, які вже опинилися в складних життєвих обставинах, так і організацію  просвітницької роботи.

    За звітний період 2019 року розповсюджено більше 195 примірників тематичних буклетів, брошур, листівок з питань планування сімейного життя,  профілактики негативних явищ в дитячому та молодіжному середовищі, пропаганди здорового способу життя. Просвітницька робота проводиться постійно в навчальних закладах серед учнівської молоді, 34 статті інформаційного характеру розміщено на сторінці Тальнівського районногоцентру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді  в фейсбук.

  Працівники районного центрупостійно прагнуть надавати якісні соціальні послуги.

Виконавчий апарат районної ради

 

 

 

 

Повернутись