Про реагування на звернення Тальнівської районної ради

  Депутатами районної ради 17 серпня 2018 року було схвалено звернення до Верховної Ради України щодо подолання вето Президента України на Закон України про боротьбу з контрабандою лісу-кругляку наступного змісту:

  «23 липня 2018 року  Президент України  Порошенко П.О. наклав вето на Закон України № 5495 про боротьбу з контрабандою лісу-кругляку. 

 Вважаємо, що це може стати ударом по екологічній безпеці країни, внаслідок цього громадяни України позбавляються робочих місць та  достойних зарплат. У 2015 році народні депутати України домоглися запровадження 10-річного мораторію на експорт лісу-кругляку. Але український ліс продовжують вивозити за кордон цілими вагонами та ешелонами. Тільки за минулий рік під виглядом дров до ЄС контрабандисти вивезли близько 1 млн. кубометрів української деревини.

 Тому, 3 липня цього року Верховна Рада України ухвалила новий Закон про боротьбу з контрабандою лісу-кругляку (далі – Закон). Метою цього нормативного акту є  збереження лісового фонду країни шляхом обмеження внутрішнього споживання необроблених лісоматеріалів і посилення адміністративної та кримінальної відповідальності за незаконну вирубку лісу та подальший його експорт поза митним контролем (контрабанду).

  19 липня на своєму засіданні Уряд також надав позитивний висновок та рекомендував Президенту України підписати ухвалений парламентом Закон, який передбачає створення робочих місць і підвищення доходів українців.

 Президент України повернув цей Закон назад до Верховної Ради на доопрацювання та пропонує вилучити з нього повну заборону експорту деревини у вигляді дров. Адміністрація Президента вважає, що ця заборона порушує Угоду про асоціацію з ЄС. Складається враження, що Європі потрібен лише наш ліс, а не промислові вироби з деревини. Це зайвий раз підтверджує, влада намагається перетворити Україну на сировинний додаток Європи.

 Натомість, ані цей Закон, ані мораторій, ані заборона на вивезення дров не суперечать цій угоді, а також правилам Світової організації торгівлі. Об'єктивних підстав для вето не було. Більше того, заборону або обмеження на експорт лісової продукції запроваджено у 33 країнах, а в Канаді та США така заборона діє вже понад 100 років.

 Своїм вето Президент України показав українцям, що влада не зацікавлена у розвитку власної деревообробної і меблевої галузі, а контрабандисти можуть спокійно “працювати” далі. Українські підприємці опинилися під загрозою знецінення їхніх інвестицій, позбавлення доступу до сировини, а українці – втрати нових робочих місць. Це помилковий шлях. Україна має зберігати власні природні багатства, захищати власного виробника та розвивати  національну економіку, а не бути сировинною колонією. Щороку Україна продає меблі та вироби з деревини на 2 млрд. дол. США, а сусідня Польща - на 20 млрд. дол. Отже, щороку через контрабанду лісу-кругляка українці втрачають 18 млрд. дол., які йдуть у кишені нечесних ділків. Натомість ми створюємо робочі місця за кордоном, а потім змушені купувати імпортні меблі за завищеними цінами.

 Виходячи з наведеної інформації, вимагаємо від Голови Верховної Ради України і народних депутатів України винести на розгляд парламенту питання подолання вето Президента на Закон України №5495 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо збереження українських лісів та запобігання незаконному вивезенню необроблених лісоматеріалів". Норми Закону відповідають державним інтересам України та не суперечать жодним міжнародним домовленостям України».

  На адресу районної ради надійшов лист з Адміністрації Президента України, в якому повідомляється, що Президентом України Петром Порошенком підписано Закон України від 06.09.2018 № 2531-УІІІ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо збереження українських лісів та запобігання незаконному вивезенню необроблених лісоматеріалів», який набере чинності з 1 січня 2019 року.

                                                              Виконавчий апарат районної ради.

Повернутись