Про реагування на звернення депутатів Тальнівської районної ради щодо ремонту автомобільних доріг

  Депутатами районної ради 17 серпня 2018 року було схвалено звернення до Черкаської обласної державної адміністрації, Черкаської обласної ради та Державного агентства автомобільних доріг України щодо вжиття термінових заходів з ремонту автомобільних доріг в районі наступного змісту:

 «Ми, депутати Тальнівської районної ради, вкрай стурбовані станом автомобільних доріг державного та місцевого значення в адмінмежах району. Дорожнє покриття на них має суттєві дефекти - колійність, вибоїни, просідання, тріщини та руйнування країв проїжджих частин, які поступово перетворюються на ями на дорогах.

  Зокрема, потребують термінового ремонту 38 автодоріг загального користування протяжністю 299 км, в тому числі:

­       дорога державного значення Н-16 Золотоноша - Черкаси - Сміла - Умань, протяжністю 36,6 км;

­       дві територіальних дороги: Т24-15-Тальне-Кам’янече-Нерубайка-Голованівськ-Ульянівка, протяжністю 11,4 км; Т24-11-Звенигородка-Катеринопіль-Тальне-Маньківка, протяжністю 27,3 км;

- 35 автодоріг загального користування місцевого значення, протяжністю 223,7 км.

 Незадовільний стан доріг ускладнює доступ громадян 42-х населених пунктів до районного центру для отримання медичних, освітніх, соціальних та інших послуг. Шкільні автобуси, здійснюючи цими шляхами підвіз учнів до навчальних закладів, часто виходять з ладу, витрачають більшу кількість пального. Рух автотранспортом такими дорогами призводить до збільшення дорожньо-транспортних пригод, створюється реальна загроза для життя громадян. В зв’язку з таким станом доріг є дуже багато скарг та нарікань від мешканців населених пунктів району, постійно зростає соціальне невдоволення населення.

  За рахунок коштів районного та сільських бюджетів в сумі 749,6 тис. грн та інших джерел в сумі 78,4 тис. грн проведено поточний дрібний ремонт 63,1 км доріг. Проте здійснити ремонт всіх доріг за рахунок місцевих бюджетів фінансово неможливо через відсутність необхідного обсягу коштів.

 Тальнівською райдержадміністрацією спільно з органами місцевого самоврядування організовано виготовлення проектно-кошторисної документації на капітальний ремонт автомобільних доріг загального користування місцевого значення, вартість реалізації проектів становить 23млн 224,8 тис. грн, територіального значення – 89 млн 127,2 тис. грн, поточний ремонт доріг місцевого значення – 5 млн. 314,5 тис. грн.

  При цьому незрозуміло, чому із загального обсягу фінансування в 2018 році за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на фінансове забезпечення будівництва, реконструкції, ремонту і утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення, вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах 280 млн. 639 тис. грн Тальнівському району передбачено лише 1 млн. 840 тис. грн для ремонту дороги Іваньки-Мошурів протяжністю 4,0 км.

 Згідно затвердженого облдержадміністрацією переліку об’єктів першочергового поточного дрібного ремонту та експлуатаційного утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення із 110 млн. 812 тис. грн на Тальнівський район спочатку було передбачено лише 2 млн.         660 тис. грн, а в даний час лише 1млн 871 тис. грн для ремонту 53,1 км доріг.

 Також стурбовані тим, що не зважаючи на сприятливі погодні умови для проведення ремонтних робіт доріг для працівників філії «Тальнівський райавтодор» запроваджено роботу на умовах неповного робочого часу (переведено на трьохденних робочий тиждень). В даний час не здійснюються підготовчі роботи по забезпеченню експлуатації доріг загального користування місцевого значення в зимових умовах.

 Наявна матеріально-технічна база та трудовий колектив філії, функціонування в районі двох підприємств по виробництву щебеню та гран відсіву, асфальтного заводу дають змогу виконати значний обсяг по ремонту доріг, проте не використовуються.

  Враховуючи, що здійснюється передача доріг загального користування для обслуговування райдержадміністраціям та органам місцевого самоврядування, вважаємо за доцільне здійснити передачу цілісних майнових комплексів наявного майна філії «Тальнівський райавтодор» до районної комунальної власності. Це дасть можливість максимально ефективно використати наявні трудові, матеріально-технічні ресурси для ремонту і обслуговування доріг в районі в літній та осінньо-зимовий період.

  Зважаючи на вищевикладене, просимо:

- виділити в 2018-2021 роках на капітальний ремонт автомобільних доріг загального користування місцевого значення 23 млн. 224,8 тис. грн, територіального значення – 89 млн. 127,2 тис. грн, поточний ремонт доріг місцевого значення – 5 млн. 314,5 тис. грн, в тому числі 15% даної суми найближчим часом 2018 року за рахунок коштів, які додатково мають бути виділені на Черкаську область;

-  передати до районної комунальної власності всю наявну в даний час матеріально-технічну базу цілісного майнового комплексу філії «Тальнівський райавтодор» дочірнього підприємства «Черкаський облавтодор» публічного акціонерного товариства «Державна акціонерна компанія «Автомобільні дороги України» з відповідним фінансовим ресурсом».

   На адресу районної ради надійшли листи із Департаменту інфраструктури, розвитку та утримання мережі автомобільних доріг загального користування місцевого значення (Департамент інфраструктури Черкаської облдержадміністрації); Черкаської обласної державної адміністрації, Міністерства інфраструктури України та Державного агентства автомобільних доріг України (Укравтодор).

                                                             Виконавчий апарат районної ради.        

Повернутись