Про хід виконання регіональної Програми інформатизації сфери охорони здоров’я Тальнівського району на 2017 - 2020 роки

 На засіданні постійної комісії районної ради з соціальних та гуманітарних  питань розглянуто хід виконання регіональної Програми інформатизації сфери охорони здоров’я Тальнівського району на 2017 - 2020 роки (далі - Програма). Інформував з даного питання головний лікар Тальнівської центральної районної лікарні Солодько Олег Володимирович.

 Основним напрямком державної політики інформатизації охорони здоров'я України є створення стратегії та необхідних заходів, спрямованих на ліквідацію відставання охорони здоров'я в сфері інформатизації від передових світових держав, створення інформаційно-аналітичних систем з питань охорони здоров’я, у тому числі - практичної медицини, медичної освіти і науки. Ефективне інформаційне забезпечення медицини є однією з важливих передумов її якості на всіх етапах від первинного огляду і спеціалізованої допомоги в профільних закладах до надання телемедичних консультацій.

 Все частіше з різних причин населення звертається за медичною допомогою за межами постійного проживання. В таких випадках відсутність повної інформації про пацієнта є однією з причин невчасної та не максимально можливої медичної допомоги. Крім того, суттєво збільшується навантаження на медичні установи, адже їм потрібно дублювати більшість обстежень, які були проведені в інших закладах. Інформація, що накопичується в закладі, де надається медична допомога, повинна бути доступною для інших закладів охорони здоров’я, куди може звернутися пацієнт. І не просто доступною, але й оперативною, гарантованою і конфіденційною.

 Тому головною метою Програми є створення сприятливих умов для розвитку інформатизації сфери охорони здоров’я районута організація системи реєстрації і обміну медичною інформацією між закладами охорони здоров’я на основі інформаційних і телекомунікаційних технологій.

 Конкретними діями, які передбачає Програма, є збільшення та оновлення парку комп’ютерної техніки в медичних установах району, встановленняліцензійного програмного забезпечення та впровадження медичних інформаційних систем на рівні окремих медичних закладів та служб.

 Членів комісії проінформовано, що Тальнівською центральною районною лікарнею проводиться закупівля комп’ютерної техніки, встановлення та оновлення ліцензованого програмного забезпечення (програма ІАС ЗОЗ) «Медстат Черкаси», «Медстат Київ», «Поліклініка», «Стаціонар», «Кадри», «Місцеві бюджети» та «Парус-бухгалтерія».Проводиться навчання персоналу по користуванню системою ІАС. Вживаються заходищодо підключення Тальнівської центральної районної лікарні до системи реєстрації пацієнтів, які звернулись за медичною допомогою,  та навчання персоналудля роботи з програмою Е-лікарня.

Виконавчий апарат районної ради

Повернутись