Про хід виконання районної програми з виконання Національного плану дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини на 2013-2020 роки

 Постійна комісія районної ради з соціальних та гуманітарних  питань розглянула питання про хід виконання районної програми з виконання Національного плану дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини на 2013-2020 роки». Координацію заходів, передбачених програмою, здійснює служба у справах дітей районної державної адміністрації. Інформував з даного питання начальник служби у справах дітей райдержадміністрації Писар Микола Йосипович.

 Конвенція ООН про права дитини – це досконалий правозахисний документ, що включає в себе весь комплекс міжнародних правових стандартів щодо захисту і забезпечення благополуччя дітей.

 Метою районної програми є забезпечення оптимального функціонування цілісної системи захисту прав дітей району відповідно до вимог Конвенції ООН про права дитини, посилення уваги громадськості до проблем дітей, захисту їх прав та законних інтересів.

 На засіданні комісії зазначено, що структурними підрозділами райдержадміністрації проведено ряд заходів, спрямованих на поліпшення становища дітей, їх соціально-правового захисту, зменшення кількості асоціальних проявів у поведінці дітей, правопорушень та злочинів скоєних ними, своєчасного виявлення сімей, які потрапили у складні життєві обставини, проведення з ними необхідної профілактичної та соціальної роботи.

 Службою у справах дітей ведеться облік сімей, які потрапили у складні життєві обставини. До батьків, які злісно ухиляються від виконання своїх батьківських обов’язків щодо виховання дітей вживаються передбачені законодавством заходи. До Тальнівського районного суду у 2018 року направлено матеріали на позбавлення батьківських прав 9 батьків відносно 20 дітей. Прийнято 6 рішень районного суду про позбавлення батьківських прав 6 батьків відносно 15 дітей, 5 дітей відібраних в матері без позбавлення її батьківських прав, 18 батьків притягнуто до адміністративної відповідальності.

  На первинному обліку в службі у справах дітей райдержадміністрації  перебуває 77дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Із них 53 дітей даної категорії виховуються у сім’ях опікунів, піклувальників, 17 дітей влаштовані в прийомні сім’ї, дитячий будинок сімейного типу. З метою впровадження сімейної форми державної опіки – прийомної сім’ї, дитячого будинку сімейного типу, поліпшення становища дітей-сиріт та дітей,  позбавлених батьківського піклування в районі створено 6 прийомних  сімей в яких виховується 7 прийомних дітей та 1 дитячий будинок сімейного  типу в якому проживає і виховується 10 дітей, позбавлених батьківського  піклування.

  Постійно проводиться моніторинг дитячої безпритульності  і бездоглядності. В 2018 році службою у справах дітей райдержадміністрації  проведено 52 рейди „Діти вулиці”, „Вокзал”, „Випускний вечір”, „Літо”, „Урок”, „Канікули”,  в ході яких обстежено умови проживання сімей, які  потрапили у складні життєві обставини, складено відповідні акти, виявлено  15 дітей, які займалися блуканням, залишили заклади освіти, сім’ї, з них  13 - влаштовано в Комунальний заклад „Обласний міжрегіональний центр соціально-психологічної реабілітації дітей у м. Умані” Черкаської обласної ради.

 Управлінням соціального захисту населення райдержадміністрації здійснюється виплата  соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім'ях. Щомісячно проводиться моніторинг стану фінансування та виплати адресної соціальної допомоги сім’ям з дітьми. Всі діти з інвалідністю, які перебувають на обліку в управлінні соціального захисту населення забезпечені інвалідними візками.

Індивідуальні навчання дітей з інвалідністю, які цього потребують,  забезпечують вчителі загальноосвітніх шкіл в Центрі комплексної реабілітації для дітей та осіб з інвалідністю Тальнівської районної ради «Ми з майбутнім». Центральною районною лікарнею забезпечується санаторно-курортне    лікування дітей з інвалідністю, дітей з вадами розвитку та інших. У дитячих  амбулаторних закладах проводиться обов’язковий медичний профілактичний облік дітей до 18 років, дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, їх опікунів, піклувальників, прийомних батьків та батьків вихователів. Спільно із районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проводиться інформаційно-просвітницькі акції з нагоди Всесвітнього дня пам’яті померлих від СНІДу та Всесвітнього порозуміння  з ВІЛ-інфікованими.

 Забезпечено чіткий контроль у літній період за зайнятістю та оздоровленням дітей, які виховуються у прийомних сім’ях, дитячому будинку сімейного типу, дітьми, які перебувають під опікою і піклуванням, здійснюється моніторинг оздоровлення категорійних дітей та вживаються інші передбачені чинним законодавством заходи.

Виконавчий апарат районної ради

Повернутись