Про хід виконання районної програми утилізації непридатних, заборонених до використання та невідомих пестицидів

  На засіданні постійної комісії районної ради з питань агропромислового розвитку та природних ресурсів розглянуто питання «Про хід виконання районної програми утилізації непридатних, заборонених до використання та невідомих пестицидів». Інформував з даного питання заступник начальника управління агропромислового розвитку та природних ресурсів райдержадміністрації Анатолій Сухонос.

  Анатолій Григорович зазначив, що пестициди характеризуються високою токсичністю, широким спектром дії міграції. Вони є досить небезпечними для навколишнього природного середовища, бо мають здатність накопичуватися в живих організмах і передаватися по ланцюгу живлення. Їх виявляють у воді, повітрі, організмах тварин і людини. Потрапляючи різними шляхами в організм людини, пестициди можуть спричиняти негативні наслідки.Хімічні сполуки, накопичуючись в ґрунті, поступово змінюють його погіршуючи структуру, фізико-хімічні властивості, знищуючи мікроорганізми.

 Метою районної програми утилізації непридатних, заборонених до використання та невідомих пестицидів єобмеження шкідливого впливу невідомих, непридатних та заборонених до використання пестицидівна довкілля та здоров’я людини шляхом проведення екологічно безпечного знешкодження.

 Реалізація Програми забезпечуєвирішення питання знешкодження невідомих, непридатних та заборонених до використання  хімічних засобів захисту рослину районі.

 Основні екологічні і соціально-економічні результати, отримані при реалізації Програми:

·        поетапне знешкодження відходів пестицидів;

·        зменшення шкідливого впливу хімічних засобів захисту рослин на навколишнє природне середовище і здоров’я людини;

·        очищення забруднених територій;

·        скорочення кількості відчужених земельних угідь, на яких розміщені склади з хімічними засобами захисту рослин.

  Було відмічено, що в районі здійснено інвентаризацію накопичених хімічних засобів захисту рослин та проведено відповідну роботу по їх утилізації.

 Станом на 01.04.2019 року в районі налічується 3780 кг  непридатних та заборонених до використання пестицидів  та  агрохімікатів.

  Тальнівський район готовий до проведення робіт по вилученню, утилізації та знешкодження непридатних та заборонених до використання пестицидів і агрохімікатів у 2019 році. При визначенні на загальнодержавному рівні  суб’єктівгосподарювання по вилученню, утилізації та знешкодження непридатних та заборонених до використання пестицидів і агрохімікатів та тари від них, роботи будуть проведені.

Виконавчий апарат районної ради

Повернутись