Про хід виконання Програми боротьби з амброзією полинолистою в Тальнівському районі на 2018-2020 роки

         На  черговій сесії районної ради розглядалося питання«Про хід виконання  Програми боротьби з амброзією полинолистою у Тальнівському районі на 2018-2020 роки». Інформував з даного питання начальник управління агропромислового та економічного розвитку райдержадміністрації Віталій Захарчук. Він зазначив, що даною Програмою передбачається  здійснення комплексу заходів, направлених на локалізацію та ліквідацію вогнищ небезпечного карантинного бур’яну– амброзії полинолистої.

     Серед великої кількості бур’янів амброзія полинолиста приносить особливо великі втрати в сільському господарстві, при цьому являючись злісним карантинним бур’яном.Рослини амброзіївиробляють величезну кількість пилку та насіння. Квітковий пилок є дуже небезпечним і шкідливим для людини і при вдиханні з повітрям викликає алергійне захворювання – амброзійний поліноз. Негативний вплив на довкілля значно посилюється при її проникненні на необроблювані землі з порушеним трав’янистим покривом. За відсутності, у більшості випадків, у складі рослинності таких земель конкурентноздатних щодо амброзії рослин, виникають найкращі умови росту і розвитку карантинного бур’яну, кількість сходів якого може дорівнювати декількох тисяч на квадратному метрі, рослини спроможні накопичувати за вегетаційний період  до 10 тонн/га фітомаси.

     Несвоєчасність вжиття заходів з локалізації вогнищ амброзії полинолистої приводить до поступового розширення площ  цього бур’яну. Станом на 01.07.2019  поширення амброзії полинолистої у Тальнівському районі складає 321,02 га, а по Черкаській області становить 3315,19 га. При цьому спостерігається небезпечна тенденція до швидкого розширення вогнищ амброзії полинолистої.

   Постійно  проводяться  роз’яснювальні роботи із орендарями земельних ділянок про охорону земель та боротьбу із амброзією полинолистою, яка наносить велику шкоду сільському господарству та здоров’ю людей.

  Депутатами було запропоновано активізувати роботу по боротьбі з  амброзією полинолистою у Тальнівському районі. Про вжиті додаткові заходи з даного питання передбачається повторно розглянути на наступному засіданні постійної комісії районної ради з питань агропромислового розвитку та природних ресурсів та черговій сесії районної ради.

 

                                                        Виконавчий апарат районної ради.

Повернутись