Про діяльність Тальнівського районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг)

   На черговій сесії районної ради  розглянуто питання про діяльність територіального центру соціального обслуговування із надання соціальних послуг громадянам, які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують сторонньої  допомоги (далі – територіальний центр). Інформував з даного питання директор територіального центру Сергій  Шпичак.

   Відмічено, що при центрі діють три підрозділи: відділення соціальної допомоги вдома; відділення денного перебування; відділення стаціонарного догляду для постійного або тимчасового проживання, яке розраховане на 50 місць для громадян, які втратили рухову активність і не можуть обслуговувати себе самостійно.

    Відділеннями  територіального центру  надаються всі необхідні послуги  за зверненнями громадян, які підпадають під категорію обслуговування. Працівниками територіального  центру  виявлено та взято на облік 1850 одиноких непрацездатних громадян та осіб з інвалідністю, які потребують сторонньої допомоги. На обслуговуванні перебувають 1592 особи.

     У відділенні соціальної допомоги вдома працюють 63 соціальних робітника, які забезпечують обслуговування 1059 одиноких непрацездатних громадян (з яких 277 є особами з інвалідністю) в 35 населених пунктах Тальнівського району. Організовує роботу 1 завідувач, 1 провідний фахівець соціальної роботи.  Одним з основних завдань відділення є виявлення громадян,   які потребують сторонньої допомоги, визначення їх індивідуальних потреб у соціальному обслуговуванні та забезпечення якісного надання соціальних послуг. В обов’язки соціальних робітників входить допомога по домашньому господарству, доставка продуктів, ліків, виклик лікаря, допомога в оформленні субсидій, оплата комунальних послуг та інше. В центрі діє такожсистема по наданню платних послуг. На основі прейскуранта соціальні робітники інформують підопічних, виконують замовлення та організовують оплату за послуги надані підопічним.972 підопічних обслуговуються на безоплатній основі, 87 - на платній.

  Для покращення надання соціальних послуг  в сільській місцевості, соціальні робітники частково забезпеченні велосипедами у кількості  30 штук.

   У відділенніденного перебування організовує роботу 1 завідувач відділеннямта2 соціальних працівники, які в даний час обслуговують 487 осіб.

    Працівники відділення спрямовують роботу на продовження активного довголіття самотніх непрацездатних людей похилого віку, осіб з інвалідністю, ветеранів  та займаються організацією їхнього дозвілля, сприяють психологічному оздоровленню, вирішенню їх різноманітних життєвих проблем.

    Підопічні відвідують  клуби та гуртки за інтересами. З метою розширення сектору послуг у жовтні 2013 року впроваджено інформаційний проект по наданню соціально-педагогічної послуги «Університет третього віку».Основний принцип даного проекту – навчання впродовж всього життя. Студентами стали люди похилого віку, які берутьактивну участь у різноманітних виставках та концертах. Відкриті також факультети «краєзнавствоі культурологія»; «здоровийспосіб життя». На даний час плануєтьсявідкрити такі факультети: «сад–город»; «кулінарія».  Завдяки організованому навчанню пенсіонери набудуть можливість опановувати навички роботи на комп'ютері, налагодити спілкування з рідними і близькими через мережу Інтернет.

  Увідділенні стаціонарного догляду проживають 46 непрацездатних громадян. Вартість проживання 1 підопічного в місяць в середньому  складає   6411,30 грн. Харчування підопічних чотирьохразове, згідно встановлених норм, меню страв різноманітне. Фінансування статтей на харчування та придбання медикаментівпроводиться регулярно із стовідсотковимвиконанням.

     У 2019 році надійшли кошти на суму 625,2 тис. грн. Витрачено  кошти  для придбання продуктів харчування в сумі 360,6 тис. грн., для придбання медикаментів – 26,9 тис. грн., на придбання матеріальних цінностей та господарчих матеріалів–              249,1 тис. грн., оплату енергоносіїв–2,8 тис. грн. та на оплату послуг – 42,5 тис.грн.

    У2016 році територіальний центр брав участь у проекті «Надання підтримки у сфері охорони здоров’я та соціальних послуг» і виграв грант. Реалізацією спільного проекту між територіальним центром і Координаційним Офісом в Україні турецького Агентства зі співробітництва та координації при Раді міністрів Туреччини було проведено   капітальний ремонт харчоблоку відділення стаціонарного догляду.  Для облаштування  харчоблоку   було придбано кухонне обладнання.

    Для підопічних відділення створено належні умови для проживання. Проведено ремонти  трьох житлових кімнат, господарських приміщень,  кімнати відпочинку. Частково замінено ліжка, матраци та шафи для одягу. Подальша закупівля  меблів, постільної білизни, одягу планується на 4 квартал 2019 року.Придбано пральну та сушильну машини.

    Через релігійну організацію «Релігійна громада Церква Євангельських християн-баптистів м. Умань» було доставлено   гуманітарну допомогу з Німеччини для  відділення стаціонарного догляду територіального центру,   а саме: ліжка лікарняні в кількості 39, крісла на колесах (інвалідні візки) -21, туалетні стільці – 10, ролатори (ходунці) - 55, тумбочки до лікарняних ліжок - 13.

    Для культурного проведення дозвілля підопічних  у приміщенні працює два телевізори, єбібліотека.Бібліотечний фонд постійно оновлюється за рахунок благодійників.

  Для зручності пересування осіб з інвалідністю вхід у приміщення стаціонарного догляду облаштовано пандусом. Житлові кімнати стаціонарного відділення  облаштовано «тривожними кнопками», туалетні кімнати - поручнями. Для важко хворих встановлено багатофункціональні ліжка.

   З метою забезпечення стабільної роботи відділення стаціонарного догляду в осінньо-зимовий період проведено ряд заходів з підготовки  господарського комплексу. На опалювальний період 2019-2020 роківвиділені кошти в сумі                 290 тис. грн., придбано тирсу та дрова,встановлено  2 генератори  на випадок відключення  світла від загальної системи,проведено поточні ремонти опалювальної системи, твердопаливного котла, даху приміщення котельні. 

   Територіальний центр співпрацює з об’єднаною територіальною громадою. За Iпівріччя 2019 року надано субвенції на суму 1040,0 тис. грн на зарплату                         соціальним робітникам, які обслуговують одиноких непрацездатних громадян в               5 населених пунктах району, що входять до складу громади.

    В центрі продовжуються роботи з подальшого покращення обслуговування громадян з обмеженими фізичними можливостями.

Виконавчий апарат районної ради

Повернутись