Презентація книги Звіробій

  20 листопада 2018 року в Тальянківській школі було багатолюдно.  Цього дня, на базі навчального закладу, відбувся загальнорайонний захід присвячений Дню Гідності та Свободи та презентації книги автора Петра Скиби «Звіробій» у війні за Україну (бойовий шлях 2014-2015 років)».

  В заході взяли участь голова районної ради Валентина Любомська, заступник голови райдержадміністрації Тетяна Півторак, голова Катеринопільської районної ради Віталій Верета, начальник відділу освіти райдержадміністрації Лариса Коваль, сільський голова села Тальянки Іван Шилкін, заступник директора з навчально-виробничої роботи Тальянківського агротехнічного коледжу Анатолій Воробйов, командир танкового батальйону, автор книги «Звіробій» у війні за Україну (бойовий шлях 2014-2015 років)» Петро Скиба, його дружина Марія Скиба, бойові побратими, члени Тальнівської спілки воїнів АТО, учасники АТО села Тальянки, вчителі та учні Тальянківської школи.

 Ведучі заходу під відеосупровід згадали події 2013-2014 років, коли відбувалася Революція Гідності: «І тоді вже люди у великій кількості  вийшли на Майдани по всій Україні не просто відстоювати своє право на Євроінтеграцію,  а право на життя в країні, де поважають честь і гідність кожного громадянина, де немає насильства, де кожна людина має захищені права. Дуже вдало сказано, що, шукаючи Європу, ми знайшли Україну. Єдиний символ Революції Гідності – прапор України. Єдиний духовний помічник – національний гімн. Революція відбулася не лише в політичному житті країни. Вона відбулася в нас самих, у нашій свідомості».

 А з березня 2014 року наша країна  знаходиться в станінеоголошеноївійни. Багатостражданьвипало на долю нашого народу за цей час, але він проявив свійнезламний дух.Сьогодні також на Сході країни йдуть військові дії. Там вирішується доля і майбутнє України.

 Жителі нашого району стали в єдину лінію оборони  рідної землі разом із мільйонами українців. Ведучі поіменно назвали своїх земляків, жителів  села Тальянки, які брали участь в  АТО.

 Про односельців, які стали волонтерами та  учасниками АТО розповів сільський голова Іван Шилкін.

 Присутні хвилиною мовчання вшанували світлу пам’ять тальнівчан, які загинули в зоні АТО та волонтерів, яких вже немає серед живих.

 Директор Тальянківської школи Людмила Сивокінь розповіла про звичайну сільську родину, голова якої, як і тисячі чоловіків з усієї України, став на захист Вітчизни від російських окупантів. В голоді, холоді, під кулями та мінометними обстрілами, під поглядами, сповненими ворожнечі боронив цей мужній чоловік нашу Вкраїну, а дружина в цей час тримала на своїх плечах все: дітей, господарство, роботу. 

 Мова йшла про родину Степових: Руслана Петровича, Олену Василівну, їх синів Владислава та Назара, адже вони – узагальнений образ тисяч сімей, які з надією годинами вдивлялися в екран мобільного, щоб прочитати СМС з єдиним словом «Живий», які вкладали дітей під татову казку в записі, які шукали і не знаходили відповіді на німі запитання в дитячих оченятах «Ну коли вже тато приїде?».

 Руслан Петрович Степовий – людина скромна і небагатослівна. Від нього не почуєш розповіді про той нелегкий період його життя та життя його родини. Можна лише здогадуватися, що ховається за загальними фразами та мовчанням людини, яка на власні очі бачила смерті та страждання, була поранена, горіла в танку. А сьогодні випала можливість з уст командира танкового батальйону «Звіробій» та побратимів Руслана Петровича почути бодай мільйонну частку того, що прийшлось пережити цим мужнім людям, їх родинам.

 Тематика АТО нині одна з найактуальніших в мистецтві: знято багато фільмів, написано пісень та книг. Це потрібно нації, щоб не забувати про щоденний подвиг наших героїв, зберегти історичну пам'ять про ці страшні події для наступних поколінь та віддати шану тим, хто захищає наш народ на Сході.

 Людмила Анатоліївна зазначила, що для презентації книги «Звіробій» у війні за Україну (бойовий шлях 2014-2015 років)» завітав автор  Петро Павлович Скиба, комбата танкового батальйону «Звіробій», його дружина Марія Іванівна та бойові побратими Степового Руслана Петровича.

 Варто зазначити, що документальна книга «Звіробій» у війні за Україну (бойовий шлях 2014-2015 років)» - унікальне історичне джерело, у якому описаний бойовий шлях танкового батальйону «Звіробій» у період 2014-2015 років. Тираж досить обмежений, тому заклади освіти нашого району мають унікальну можливість отримати це цінне історичне першоджерело. Проте, видавництво книги неможливе без певного фінансування. Знаковим можна вважати те, що до видання цієї книги фінансово причетні бійці батальйону «Звіробій». Фінансово тиражуванню видання сприяли особистими коштами голова Тальнівської районної ради Любомська Валентина Олександрівна, голова Катеринопільської районної ради Верета Віталій Іванович, депутат Тальнівської районної ради Пашковський Юрій Володимирович та депутати районної ради.

 Презентував книгу автор Петро Павлович Скиба, який зазначив: «Пощастило громаді Тальянок, що в їх громаді є такий Руслан Степовий і мені пощастило з ним служити. Доля командира така, коли відправляєш на бойове завдання, надієшся, що воїни повернуться живими, але нажаль приходилось нести втрати».

 Петро Павлович згадав події Майдану, де він був присутнім та розповів: «В книзі описані реальні бойові події, задачі, які вирішувались в той час, без будь-яких прикрас, вся інформація, яка лягла в «Журнал бойових дій», вся інформація хто нам з волонтерів допомагав, вона в цій книзі».

 Дружина Петра Скиби Марія Іванівна, яка перебувала в той період разом із своїм чоловіком та побратими розповіли про будні воїнів-захисників, про волонтерів, які допомагали в 2014-2015 роках  та про зустрічі побратимів після демобілізації.

  Голова районної ради Валентина Любомська сказала: «Слухати вас - серце щемить і сльози на очах. Почувши вас, хочу звернутися до дітей. Дійсно наше покоління переоцінило слова – мир, свобода, життя, гідність, воля. Я хочу, щоб ці слова закарбувалися у вашій пам’яті як щасливе майбутнє у вільній незалежній Україні, за ради якого загинуло 10 наших земляків і 3 волонтери. За ради якого стояли ці хлопці в голоді, холоді. За ради якого ваші мами чекали на чоловіків, за ради якого сьогодні зібралися ми тут в цій маленькій сільській школі. Тут народилася дуже гарна людина – Руслан Степовий, який навчався в цій школі. Тому саме тут проводиться даний захід.

  А книга, яку сьогодні презентують є цінністю, яку ми оцінимо потім. Це документальна книга, хронологія шляху одного із невеликих підрозділів нашої великої армії. Дана книга цінна тим, що це в майбутньому буде підручник історії, які будуть вивчати історію України цього нелегкого періоду. Ця книжка буде роздана в шкільні бібліотеки для того, щоб саме підростаюче покоління на уроках історії читали, вивчали  і саме головне, щоб ніколи не повторювали тих жахливих помилок, які можливо були зроблені попередніми покоління, які призвели до війни на території України.»

 Валентина Олександрівна вручила подяку воїну-захиснику, автору книги «Звіробій» у війні за Україну (бойовий шлях 2014-2015 років) Скибі Петру Павловичу в якій зазначається: «Щира вдячність від громади Тальнівського краю за мужність, відвагу, самопожертву, за безмежну вірність любові до Батьківщини.

 Книга «Звіробій» – це відображення вашої активної громадянської позиції, героїзму,  віри у мирне майбутнє України. Це видання – вагомий внесок у патріотичне виховання молоді.

 Прийміть побажання здоров’я, добробуту, благополуччя. Нехай за ваші добрі справи Господь дарує світле благословення, віддячить милістю, мирним і чистим небом.»

Валентина Олександрівна вручила квіти дружині автора Марії Скибі.

 Також голова районної ради зазначила, що в Тальнівському районі розпочато написання книги про воїнів АТО, книга перебуває на стадії завершення та вручила перші примірники книги «Звіробій» у війні за Україну (бойовий шлях 2014-2015 років) Руслану Степовому і спілці воїнів АТО Тальнівщини.

 Подякувала всім за видання книги та побажала миру нашій країні.

 Присутні були зачаровані піснею «Я дочекаюсь тебе» у виконанні Олени Степової. Відрадно відмітити, що цю пісню написали місцеві автори Сергій Тихолоз та Сергій Яковенко.

 На завершення заходу учні Тальянківської школи продемонстрували флешмоб «Ми за мир» та вручили гостям заходу символічну птаху – символ щастя, який є оберегом родини.

                                                            Виконавчий апарат районної ради.

Повернутись