Огляд хорових колективів

    Українська пісня, танець, слово – живий скарб, що йде від серця до серця, чарує душу, дарує їй радість. Вклонімося мистецтву, яке тримає нас на світі. Адже це гордість і слава, її сучасне і майбутнє нашого району! Такими словами розпочинали районний огляд вокально-хорового жанру у Тальнівському районному Будинку культури у неділю 26 березня 2017 року. В огляді брали участь колективи художньої самодіяльності 12 сільських клубних закладів, із них чотири – народних аматорських колективи. Керівник сектору культури райдержадміністрації Тетяна Мазур та художній керівник РБК Людмила Луняка подякували усім учасникам колективів, що приїхали. Ведучий Іван Чепурний ознайомив присутніх з комісією огляду.

   Визначали кращих: Тетяна Півторак – заступник голови Тальнівської райдержадміністрації; Галина Лементар – начальник організаційного відділу Тальнівської районної ради; Микола Вовк – заслужений працівник культури України, хормейстер, самодіяльний композитор; Анатолій Довгань – хормейстер, самодіяльний композитор, керівник народного аматорського вокального ансамблю «Джерела»; Лідія Тицькун – провідний методист по вокально-хоровому жанру РБК; Тетяна Вовк – солістка РБК; Людмила Нестругіна – голова райкому профспілки працівників освіти та науки.

  Огляд розпочав народний аматорський хор «Зажинок» Папужинського СБК  керівник Микола Вовк,  потім на сцену запросили гурт «Шаульський батальйон»  Шаулиського СБК  керівник Валентина Скалівенко. Цей колектив мало чим поступається знаменитому «лісапетному». Їх змінив на сцені хор «Вишнопільські барви» Вишнопільського СБК, співаючи «Гімн Вишнополя»,  «Хліборобську величальну» та «Три запорожці».

 Двома прекрасними дитячими дуетами був представлений Глибочківський СБК. Не залишився осторонь колектив Романівського СБК, керівник Дмитро Штурхаль, з піснями «Хлопці-запорожці – женихи» та «Українці будьмо разом».

    Зі своїми піснями завітав на районну сцену народний аматорський хор «Яблуневий цвіт» Кривоколінського СБК,  керівник Віктор Баранов. Ансамбль української пісні «Поріччя» Гордашівського СБК виконав українські народні пісні в обробці свого керівника Анатолія Ноздровського.  Після їх виступу на сцену запросили вокальний ансамбль «Вишневий хутір» Соколівоцького клубу, керівник Юрій Ноздровський. Приємно вразив виступ  аматорського вокального колективу «Терноцвіт» Кобриново-Гребельського сільського клубу (завідуюча клубом – Оксана Драгун). Голосисті учасниці заспівали «Україно моя синьоока» та пісню «Козацьке весілля». Відрадно, що в колективі поряд з іншими учасниками співають депутат районної ради, директор місцевої школи Лідія Заверталюк та секретар сільської ради Галина Мазур.

   Та найбільше здивував глядачів Зеленьківський  СБК (директор – Ганна Караульна, художній керівник – Володимир Караульний), представивши і народний аматорський хор «Зелен гай», і чоловічий вокальний ансамбль, вокальний квартет, гурт «Козачка», дует «Двоє з фото», жіночу вокальну групу хору «Зелен гай», гурт «Молодичка» та соліста СБК Ігоря Зелінського, який під танцювальний супровід виконав пісню «Накукуй зозуле». А завершували захід дует Мошурівського СБК  та  народний аматорський фольклорний гурт «Надвечір'я», керівник Леонтій Смолявський, з піснями «Земле наша мила» та «На тім боці на дорозі».

    В усі часи українська нація відзначалася духовністю, щоб не було – пісня була завжди на вустах. В українській пісні чого тільки не знайти – жартівливі ситуації, сумні жіночі долі, бойові козацькі часи, щасливе та нещасливе кохання… Всього і не перелічити. Глядачі в залі відчули широкий спектр емоцій та щиро дякували оплесками усім учасникам огляду. Вболівали за виступи своїх художніх колективів і сільські голови, які були присутні у залі. Кожний заклад, що представляв колективи, був нагороджений грамотою за участь. Приємно відмітити, що поряд з дорослими – батьками та дідусями, співала і молодь. Загалом дійство було вражаюче та захоплююче як для глядачів, так і учасників.

                                                           Виконавчий апарат районної ради

Фотозвіт

Повернутись