На сповідь до Тараса

   22 травня  день перепоховання  Т.Г.Шевченка. Тальнівська делегація на чолі з головою райради Н. Руснак, депутати, представники майдану, молодь міста побували у цей день у Каневі, поклонилися пам'яті Великого Кобзаря. Представники з різних куточків України та закордонні гості  збиралися  біля Успенського собору. Серед них міністр культури України Євгеній Нищук та перший космонавт незалежної України Леонід Каденюк. Відбулася панахида. Потім багатотисячна процесуальна колона рушила до Чернечої гори, до могили Т.Г.Шевченка з хоругвами, прапорами. Молодь йшла в українських костюмах,  інші - у вишиванках, несли вінки, живі квіти, жовто-блакитні кульки – одним словом колона палахкотіла різнобарв’ям кольорів. 

  Біля підніжжя гори виступили  заслужені колективи України, виконали балади на слова Т.Г.Шевченка. Відчуття гордості, патріотизму наповнювало груди всіх присутніх. Йдучи від  Собору до Чернечої гори, майже кожен уявляв, як  прогресивний народ, в тому числі молодь, несли  труну накриту червоною китайкою з прахом Шевченка, а потім піднімався крутим схилом на вершину гори, щоб йому, Тарасові, «було видно, було чути…»…

  Провідні майстри народної творчості представляли свої вироби, серед яких зразки вишиванок, різьби по дереву, живопису, бісероплетіння, гончарства та багато іншого. Там були і Тальнівчани….. Окрім цього на великій сцені відбувся святковий концерт за участю професійних та аматорських колективів, бандуристів, кобзарів, читців-декламаторів України та області.

Фотозвіт

Повернутись