Мітинг-реквієм до Дня Героїв Небесної Сотні

Мітинг-реквієм до Дня Героїв Небесної Сотні

Сьогодні шоста річниця трагічних подій

Революції Гідності…

Горить свіча… І пам’яті сльоза

Додолу з неї краплями стікає.

Земля ридає, плачуть небеса –

Героїв Україна пам’ятає…

  У період з 18 по 20 лютого 2014 року під час протестних акцій у державі сталися найбільш драматичні події, що призвело до масової загибелі патріотів України. Застосування владою сили до протестувальників  загострило протиріччя, спровокувало появу перших жертв. Під час сутичок протестувальників із силовиками в центрі Києва загинули понад 100 осіб, сотні були поранені. Згодом  загиблих учасників акцій протесту почали називати «Небесною сотнею», серед яких і наш земляк Юрій Паращук…

 На знак вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні 20 лютого 2020 року керівники району та міста, депутати, колишні воїни АТО, волонтери взяли участь у панахиді, яка відбувся в Свято-Петропавлівському храмі. Отець Михайло відправив поминальну панахиду, згадавши поіменно всіх Героїв Небесної Сотні, загиблих у зоні АТО наших земляків, а також волонтерів, які відійшли у вічність. Панахида закінчилася поминальним церковним дзвонінням.

 Цього дня в центрі міста біля пам’ятника Героям Небесної Сотні та захисникам України відбувся мітинг-реквієм присвячений Дню Героїв Небесної Сотні. У мітингу взяли участь керівники району та міста, депутати, учасники АТО, волонтери, представники громадських організацій, небайдужі тальнівчани.

  Сьогодні ми вшановуємо тих, хто поклав життя заради майбутнього нашої держави, - звернувся до присутніх голова Тальнівської райдержадміністрації Олександр Цимбал. - Ми низько схиляємо голови перед самопожертвою мужніх Героїв Небесної Сотні. Небесна Сотня – це як символ патріотизму і величної любові до рідної землі. Серед її Героїв  і наш земляк – Юрій Паращук. Сотні і тисячі найкращих синів і доньок України продовжили справу Небесної Сотні, ставши на захист цілісності держави, віддаючи життя за її незалежність. Зазнала тяжких втрат і Тальнівщина, оплакуючи своїх солдатів-захисників, які полягли на Сході України. Вшановуючи світлу пам'ять загиблих співвітчизників - наше завдання і громадянський обов’язок – об’єднавши зусилля, разом розбудовувати незалежну і сильну державу, обравши шлях демократії і миру.

 Присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять Героїв-захисників, які віддали життя за мирне майбутнє. Потім до пам’ятника було покладено квіти.

  Продовжив заходи виступ у районному будинку культури лідера гурту «Тінь Сонця», громадського діяча  Сергія Василюка, пісенні твори якого сповнені патріотизму та любові до Батьківщини.

Фотозвіт

Повернутись