Мегамарш у вишиванках

    15 серпня 2015 року у Тальному відбувся Мегамарш у вишиванках.

   У заході, який ставив за мету популяризацію національного одягу, традицій українського народу, взяли участь голова Тальнівської районної ради Наталія Руснак, голова райдержадміністрації Василь Клименко, депутати районної ради Микола Гурбич, Наталія Шпичак, Олег Шатайло, жителі району, гості, усі, хто має в серці любов до України та її звичаїв.

   Розпочався Мегамарш о 10 годині біля пам’ятника гетьманам. Після чого одягнені у вишиванки учасники вирушили до храму Петра і Павла, де відбувся патріотичний флешмоб, організований Інною Турурою. Молодь Тальнівщини відтворила цілісну карту України.

 Після цього, у супроводі народного аматорського духового оркестру Тальнівського районного будинку культури (керівник Володимир Таран), вирушили до лісопарку, виголошуючи патріотичні гасла.

  Основна частина Мегамаршу відбулася на території колишнього палацу графа Шувалова. Навколо нього та у приміщенні діяли виставки виробів майстрів народної творчості з Тальнівського, Звенигородського, Уманського, Христинівського районів – гончарства, соломоплетіння, ткацтва, різьби по дереву, а поруч – виставки картин та квіткових композицій.

  Родзинкою свята були – облаштована демобілізованими бійцями із зони проведення АТО виставка муляжів зброї і військової амуніції та організована районною радою виставка символу районної естафети «Від села до села», присвяченої  200-річчю від дня народження Т.Шевченка, 60-річчю утворення області та 90-річчю району – районного рушника, елементи якого вишиті місцевими майстринями орнаментом, притаманним кожному  селу району.

  Тут же проведено й майстер-класи з традиційних українських танців (Віра Дубик, с.Вишнопіль) та майстрів народної творчості (Ангеліна Мицик, Звенигородка; Людмила Саламаха, м.Тальне). Ольга Собкович із Легедзиного виготовила обереги ангелів-охоронців, які будуть передані воїнам-землякам в зону проведення АТО.

  У концертній програмі взяли участь як юні співаки так і старші виконавці з Тального, Гордашівки, Вишнополя. Виступали і гості – гурт «Вертеп» (м.Дніпропетровськ).

Фотозвіт

Повернутись