Медична реформа – проблеми її впровадження

 На першій в цьому році координаційній нараді в Тальнівській райдержадміністрації, яка проводилась за участю голови районної ради Валентини Любомської, Директор-Головний лікар комунального некомерційного підприємства «Тальнівська центральна районна лікарня» Олег Солодько  проінформував  про  плани та проблеми  щодо реалізації  медичної реформи, в тому числі щодо можливого  закриття  пологового  відділення  районної лікарні, в зв’язку з недостатньою кількістю пологів згідно рекомендацій національної служби здоров’я України.

   У 2020 році на виконання Закону України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення»Програма медичних гарантій запрацює в повному обсязі. Національна служба здоров'я України буде закуповувати медичні послуги у закладах охорони здоров'я  усіх рівнів надання медичної допомоги і оплачувати їх за договором. Процедура закупівель медичних послуг передбачатиме дотримання надавачами умов надання послуг та специфікацій на конкретні послуги.

  Отримавши інформацію про можливе закриття пологового відділення  в Тальнівській центральній районній  лікарні в зв’язку з реалізацією  медичної реформи, голова районної ради Валентина Любомська  невідкладно зв’язалась в телефонному режимі з начальником  управління охорони здоров’я Черкаської облдержадміністрації Ларисою Кошовою.  Під час  розмови обговорено питання щодо забезпечення  організації  виконання заходів з  проведення реформування у сфері охорони здоров’я та збереження  пологового відділення  Тальнівської ЦРЛ.  Було встановлено, що наяність менше ніж 300 пологів в рік не є обов’язковою умовою для закриття пологових відділень районних лікарень. Оскільки в пологовому відділенні Тальнівської ЦРЛ в минулому році прийнято 160 пологів, рішення про закриття або не закриття  відділення має приймати комунальне  некомерційне  підприємство, а обласне управління охорони здоров’я його підтримає.

  За ініціативою Валентини Любомської 10 січня цього року проведено зустріч з Директором-Головним лікарем комунального некомерційного підприємства «Тальнівська центральна районна лікарня» Олегом  Солодьком, на якій голова районної ради  висловила  чітку позицію – пологове відділення в ЦРЛ має бути збережене. Запропоновано Олегу Солодьку внести  пропозиції  щодо перспектив розвитку закладу охорони здоров’я, збереження пологового відділення в Тальнівській ЦРЛ.

  Крім того, голова районної ради Валентина Любомська пообіцяла бути присутньою та надати можливу підтримку  при  звітуванні Директора-Головного лікаря  Тальнівської центральної районної лікарні Олега Солодька про діяльність  лікувального закладу в Управлінні охорони здоров’я Черкаської обласної державної адміністрації.

                                                                Виконавчий апарат районної ради

Повернутись