Інтерв'ю з головою Тальнівської районної ради

«Моє основне завдання – це згуртувати депутатів різних партійних уподобань на виконання тих завдань, що стоять перед громадами району»

   Володимир Глухенький – голова Тальнівської районної ради.

-    Володимире Степановичу, Ви були заступником голови районної ради, а тепер Вас депутати обрали головою. Відчули вже різницю в роботі?

  Різницю в роботі відчув відразу. Це підвищення відповідальності, аджеробота в органах влади ніколи не була спокійною, розміреною, передбачуваною. Що не день, то кличуть обов'язки до якихось важливих справ.Важливим для мене будезабезпечити ділові стосунки з депутатськими фракціями, міським та сільськими  головами, керівниками бюджетних установ, підприємств,спрямувати роботу органівмісцевого самоврядування на реалізацію державної політики на місцях,посиленні їх роліу розв’язанні соціально-економічних проблем, забезпеченні суспільно-політичної стабільності і комплексного розвитку територій.

  Найголовніше на сьогодні – об’єднати зусилля всіх депутатів на вирішення питань розвитку виробництва, наповнення бюджету району, виконання соціальних стандартів. Ми повинні працювати злагоджено в одній команді. В цьому я бачу своє основне завдання. Депутати районної ради не зважаючи на політичні вподобання розуміють складну ситуацію, вболівають за економіку району. Тому злагоджено вишукують шляхи вирішення тих чи інших питань.

-         Як Ви оцінюєте нинішній депутатський корпус? 
  Депутати районної ради - ініціативні, небайдужі, з активною життєвою позицією, люди. Вони дійсно націлені працювати, незалежно від  політичного спрямування та ідеологічних переконань.

   Всі бачать, яка непроста сьогодні ситуація в державі й у світі. Коли мова заходить про економічні питання,то депутати намагаються приймати виважені, фінансово підкріплені та економічно обгрунтовані рішення. Я за нормальну співпрацю, взаєморозуміння між мною і депутатами. Адже без них, сам нічого не зроблю.

- Певно, Ви плануєте привнести своє бачення у роботу депутатського корпусу, націливши його на перспективні завдання, бо без місцевого розвитку не буде загальнодержавного поступу.

  Безперечно, я планую зосередити увагу депутатського корпусу на вирішенні перспективних завдань, що стоять перед районом. А це, передусім, питання розвитку промисловості, сільського господарства, об’єктів малого та середнього бізнесу, створення відповідної інфраструктури із забезпечення їх діяльності, оскільки економіка району може розвиватись лише шляхом комплексного вирішення проблем, що нагромадились. Усвідомлюю, що для реалізації накреслених планів необхідні масштабне залучення інвестицій в бюджетоутворюючий сектор району, відкриття нових робочих місць, ліквідація всіх можливих перешкод на шляху руху капітальних вкладень, пошук ефективного і надійного партнера, який би перейнявся не лише власними потребами, а й потребами жителів нашого району.

  Пріоритетними напрямками моєї повсякденної роботи буде організація зусиль депутатського корпусу на творче, ефективне вирішення питань, що стосуються спільних інтересів територіальних громад шляхом розгляду їх депутатськими комісіями, під час сесійної діяльності. Також значну увагу буде звернуто на забезпечення виконання прийнятих радою рішень.

Як Ви бачите спільні напрацювання двох гілок влади щодо економічного, соціального і культурного розвитку району?

  Це участь депутатського активу району разом з органами виконавчої влади у всіх соціально-значимих проектах, акціях, подіях, це вироблення форм і методів роботи з кадрами, яка націлена на високий кінцевий результат. У підсумку розцінюю спільну роботу законодавчої і виконавчої гілок влади в районі як роботу соратників з виконання завдань, які ставить громада району, обласна рада та обласна державна адміністрація, уряд та Президент України.

  Сьогодні головна проблема районної, міської, сільських рад – відсутність коштів. Отож, немає змоги вирішувати багато питань. Це проведення ремонтів у закладах культури, медицини, освіти, будівництво та ремонт доріг, благоустрій та завершення газифікації населених пунктів. Тому радам базового рівня необхідно прикладати максимум зусиль для виконання власних доходів, щоб їх спрямовувати на розвиток соціально-культурної сфери наших сіл. Головне завдання, яке ставить Президент України Віктор Янукович до представників влади всіх рівнів, – бути обличчям до людей. Тому органи виконавчої влади та місцевого самоврядування мають робити все можливе, щоб не обійти увагою кожного жителя району. Думаю, що депутати повсякденно використовуватимуть професійні знання і великий практичний досвід для  цієї важливої мети, адже кожна людина являє собою  велику цінність, і це має зрозуміти кожен.Я сподіваюсь, що якщо ми працюватимемо єдиною командою з виконавчою владою, буде злагоджена робота районної, міської та сільських рад, депутатів усіх рівнів, то результати, думаю, через кілька років люди оцінять.

- Сьогодні багато розмов навколо районного музею історії хліборобства. Статті з цього приводу в ЗМІ. Що Ви можете сказати з приводу цього ?

  Мені прикро, що владу в даний час піддають критиці стосовно відновлення роботи районного музею. Нажаль, останні шість років музей не працював, хоча для його утримання щорічно виділялось близько 200 тисяч гривень. І його директор Мицик В.Ф. мав би за ці роки проявити себе як керівник  і ефективно використати кошти. З приходом нового складу депутатів районної ради були вирішені питання з приміщенням, виділено кошти для виготовлення проектно–кошторисної документації та для часткового його облаштування. Проте  впродовж 2011- 2012 років  кошти не були  використані. Директору музею  Мицику В.Ф.  було висловлено ряд суттєвих зауважень. Він на початку 2013 року звільнився з посади за власним бажанням і почав через засоби масової інформації звинувачувати владу у небажанні зберегти та відновити роботу музею.

  Хочу запевнити жителів району, що об’єднавши зусилля районної та міської рад, районної державної адміністрації,  ми зробимо все можливе щоб в місті Тальному уже в цьому році запрацював музей історії хліборобства. Прикладом того, що спільно ми можемо працювати, є облаштування Співочого поля.

 Володимире Степановичу, якими будуть Ваші особисті побажання мешканцям краю?

   Зичу всім тальнівчанам миру, добра, злагоди і достатку. Бажаю знайти своє покликання, знайти себе, відчути свою необхідність іншим. У цьому сенс життя. Бажаю мати свою справу, виплекати сад, бачити здоровими  рідних, дітей, читати щастя в очах коханих – це ж радість!  Нехай ця радість тільки примножується. Головне для нас усіх – плекати в собі трепетне бажання до життя, до місця, де працюєш, до людей, які поряд.

Повернутись