Хід виконання Програми соціально-економічного та культурного розвитку Тальнівського району за І півріччя 2019 року

   На сесії районної ради, яка відбулася 23 серпня 2019 року, розглядалося питання виконання Програми соціально-економічного та культурного розвитку  Тальнівського району за І півріччя 2019 року.  По даному питанню інформував начальник управління агропромислового та економічного розвитку райдержадміністрації Віталій Захарчук.

  Ним було відмічено, що зметою досягнення пріоритетних цілей визначених зазначеною Програмою діяльність Тальнівської районної державної адміністрації у І півріччі поточного року була направлена на виконання основних заходів Програми для створення комфортних умов проживання в населених пунктах району, підвищення добробуту громадян району, своєчасної виплата заробітної плати та недопущення її заборгованості, попередження фактів нелегального використання робочої сили в усіх галузях економіки району, збереження здоров’я населення та заходів підтримки малозахищених верств населення району.

  Зокрема, на сьогодні питання активізації інвестиційних процесів є актуальним для більшості областей України, тож Тальнівський район не є винятком.За січень-березень цього року капітальних інвестицій у розвиток Тальнівського району вкладено 38,6 млн. грн., що на 10,3 млн. грн. більше проти відповідного періоду минулого року (28,3 млн. грн.).

  Обсяг реалізованої промислової продукції у січні-травні поточного року становить 64,2 млн. грн., що на 1,5 млн. грн. більше ніж за відповідний період 2018 року (62,7 млн. грн.).

    В агропромисловому комплексі по районупідлягає до збирання зернових та зернобобових культур на площі 36115 га, з них ранніх зернових  19559 га.Цього року  аграрії Тальнівського  району одними з перших в області розпочали жнива, отримали високі врожаї ранніх зернових. У районі (крім ОТГ) рахується 8041,8 га земель запасу та резерву з них передано в оренду 7864,1 га. Середня ставка орендної плати за землі сільськогосподарського призначення (ріллі) 6,0 відсотків до нормативної грошової оцінки.

  В першому півріччі 2019 року у районі функціонувало  9  закладів дошкільної освіти  та 15 дошкільних підрозділів у складі навчально-виховних комплексів.  Усі заклади працюють цілорічно.  Діяло 24 заклади загальної середньої освіти,  у яких навчалося 1540 учнів.Заклади освіти  району  в повній мірі забезпечували потреби населення в здобутті загальної середньої освіти.

  Охорона здоров’я. Впродовж І півріччя  2019 року КНП  «Тальнівський  ЦПМСД» працювало відповідно до  укладеного  договору з  Національною  Службою  Здоров’я  за новою моделлю  фінансування«кошти  за  пацієнтом», по ліцензії  на  впровадження  медичної  практики. Також  закладом  заключено  договір  з  медичною  інформаційною  системою  «Медстар»  в  якій   запроваджено  електронну  чергу  пацієнтів,  виписку  електронних  рецептів  за  програмою  «Доступні  ліки»,  ведення  електронної  карти  пацієнта  та  ін. Станом  на  15.07.2019 року  лікарями  закладу заключено  23955  декларацій  з  пацієнтами,  що  становить 72,0 %  від  загальної  кількості  населення.

  За  відповідний  період  за  кошти  місцевого  бюджету  та  кошти  НСЗУ  придбано  комп’ютерну  техніку   для   роботи   медичних  працівників  закладу,  видатки  на  яку  складають  41,7 тис. грн.  та  обладнання  згідно  примірного  табеля  оснащення  закладів  первинної  медичної  допомоги   в  ФАП  с.Червоне  на  суму  26,26 тис. грн.

  Фізична культура та спорт. За звітний період в районі організовано 45 спортивно-масових заходів згідно районного календаря змагань. Крім того, проведено 15 заходів обласного рівня, які проходили в м. Тальному та на території Черкаської області, в яких взяли участь 230 учасників.

  Розвиток культури.  Станом на 01.07.2019 року в районі діє  55 закладів культури.З початку року в сільських клубних закладах проведено 40 культурно-мистецьких заходів, в  районному будинку культури - 83, в яких взяли участь 990 учасників та понад 19 тис. глядачів.Аматорські творчі колективи та окремі виконавці закладів культури районубулиактивнимиучасниками всеукраїнських, обласних фестивалів та конкурсів.

  Соціальний захист населення.На виконання завдання щодо забезпечення належного соціального рівня, якості життя та соціального захисту малозабезпечених верств населення,осіб похилого віку, осіб з інвалідністю, ветеранів війни та осіб, які постраждали від наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, учасників антитерористичної операції, членів їх сімей та сімей, члени яких загинули під час проведення АТО, внутрішньо переміщених осіб відділом соціальних допомог впродовж  І півріччя 2019 року за єдиним зверненням прийнято та опрацьовано 2412 заяв.

  В обговоренні звіту про виконання Програми взяла участь депутат районної ради Валентина Любомська. Вона зазначила, що перебуваючи з 15 березня 2019 року на посаді голови районної державної адміністрації завдяки командній роботі, підтримці усіх, хто дбає про район, вдалося втілити в життя декілька  проектів. В умовах бюджетного дефіциту касових видатків забезпечено надання усіх послуг гарантованих державою. На сьогоднішній день ми вирівняли ситуації. Розрахунки проводяться своєчасно. Майже всі заборгованості погашенні.

  Стабілізувалась ситуація в частині виплати заробітної плати працівникам бюджетної сфери та розрахунків за енергоносії.

 Всі заклади соціальної сфери згідно визначених термінів виконують передбачені регламентом роботи з підготовки до опалювального періоду 2019-2020 років.

 Враховуючи що економічні показники розвитку району залежать від діяльності наших економічно активних підприємств, вплив на їх величину від діяльності райдержадміністрації незначний,  прокоментувала позитивні зміни в соціальній сфері.

  Зокрема, розпочнеться капітальний ремонт пральні в територіальному центрі за кошти районного бюджету .

У галузі охорони здоров’я:

- будується Тальянківська амбулаторія загальної практики і на 1 жовтня  заплановане введення в експлуатацію.

- для завершення І етапу медичної реформи проводилась робота, яка принесла позитивні результати, в частині забезпечення обладнанням Центру первинної медико-санітарної допомоги (придбано комп’ютерну техніку та обладнання згідно табеля оснащення);

- сформовано спроможну мережу надання первинної медичної допомоги, при цьому жоден ФАП не закрили;

- розпочато ІІ етап медичної реформи, для успішної її реалізації частково забезпечена комп’ютеризація робочих місць для Центральної районної лікарні.

         Є напрацювання у галузі освіти:

- по перше, забезпечення регулярного безоплатного перевезення до місця навчання і додому, а саме ми на завершальному етапі купівлі шкільного автобуса на умовах співфінансування.

    Також в минулому році з її ініціативи та сприяння обласного керівництва і депутатів  був придбаний автобус на громаду, яким підвозять діток з сільських шкіл до міських;

- по друге, з  метою забезпечення права дітей з особливими освітніми потребами працює комунальна установа «Інклюзивно-ресурсний центр» та планується закупити туди автомобіль, подана заявка, на умовах спів фінансування,  лише 10 відсотків з районного бюджету;

- по третє, в умовах великого дефіциту збережено безкоштовне харчування дітей!

- освоєні кошти на закупівлю комп’ютерів, дидактичних матеріалів та обладнання для початкової школи «нова українська школа»;

- встановлено РОS – термінал у ЦНАПі, що покращить надання послуг громадянам.

         Маємо позитивні результати по транспортній інфраструктурі:

  • завершені роботи по поточному дрібному ремонту - 4261 млн грн.;
  • розпочато поточний середній ремонт -12 млн грн.;
  • подано заявку в ОДА для продовження ремонтів наших доріг на 2020 рік.

Крім цього:

- залучено кошти завдяки Анатолію Підгірному з  обласного бюджету 895,0 тис. грн  для придбання техніки для комунального підприємства с. Мошурів (трактор, причіп, роторна косарка, бульдозерний відвал, подрібнювач гілок).

- подано 10 проектів до ДФРР, які будуть правила розгляду ми ще не знаємо і  багато буде залежати від нового кабміну та супроводження райдержадміністрацією.

  Є напрацювання по збереженню території та об’єктів природно-заповідного фонду Парк-пам'ятка «Тальнівський» (замок графа Шувалова).  З цією метою за клопотанням райдержадміністрації даний об’єкт включено до п’ятірки перших проектів розвитку Черкаської області, які можуть стати точкою, що приваблює інвестиції, увагу суспільства та туристичні потоки які подані на Офіс президента.

    Ведеться спільна робота з сільськими радами по виготовленню генпланів. Сьогодні вже 4 на погоджені, а 4 на стадії завершення проектних робіт.

 Розпочато роботи по залученню інвестицій на впровадження альтернативної, сонячної енергетики. Впровадження таких проектів проводиться по трьох населених пунктах. Робота у напрямку земельних відносин (інвентаризація господарських дворів, земель під водою і т.д.).

    Активно працювала комісія по детінізації, хоча має працювати  в першу чергу законодавство, а не комісії. Тільки тоді буде ефективний результат.  Це є однією із складових перевиконання зведеного бюджету району.

  На сьогодні спільними зусиллями вирівняно ситуацію і все працює в плановому режимі. Не допущено ніяких соціальних загострень!

    За наслідками обговорення було прийнято рішення, в якому відповідно до делегованих повноважень, райдержадміністрації запропоновано забезпечити виконання завдань та заходів, передбачених Програмою соціально-економічного та культурного розвитку району на 2019 рік, налагодження чіткої роботи усіх підрозділів органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування для ефективного використання фінансових, трудових та природних ресурсів.

                                                               Виконавчий апарат районної ради.

Фотозвіт

Повернутись