ГІРКА ПАМ’ЯТЬ ЧОРНОБИЛЯ

  Дата 26 квітня в історії нашої Батьківщини продовжує хвилювати людей. Тих, кого Чорнобиль зачепив своїм недобрим крилом, і тих, хто пізніше народився далеко від покривдженої землі.

 26 квітня 1986 року… Цей день ні для кого не минув безслідно. Чорнобильська катастрофа фактично нездоланна,  оскільки головним її наслідком є радіація, незрима й невідчутна, здатна діяти протягом тисяч років і на величезних територіях. Саме тому тема Чорнобильської трагедії близька не лише українцям, а й людям всього світу. Цей день буде завжди об’єднувати покоління і народи одним спогадом, однією печаллю, однією надією.

 Але масштаби цієї аварії та її наслідки могли б бути набагато більшими, якби не мужність і самопожертва сотень тисяч учасників ліквідації. Ризикуючи своїм життям і здоров’ям, вони виконали свій обов’язок і захистили людство від розповсюдження радіації. У ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи брали участь багато жителів нашого району. 

  Низький уклін ліквідаторам, які ціною свого здоров’я, ризикуючи життям, врятували всіх нас. Низько схиляємо голови перед усіма, хто пішов тоді в ядерний вогонь, щоб зупинити ланцюгову реакцію смерті. Вклоняємося тим, хто усвідомлено й жертовно віддав своє життя, виконавши найвищий синівський обов’язок перед рідною землею і рідним народом. Подвиг цих людей назавжди записано до літопису людської мужності, він вічно залишиться у пам’яті українського народу.

  Керівниками району та міста напередодні роковин Чорнобильської трагедії до пам’ятного знака «Дзвони Чорнобиля» було покладено вінки та квіти.

                                                                Виконавчий апарат районної ради

Повернутись