Герої не вмирають! Юрій Паращук

 Тальнівщина навік пам’ятатиме своїх героїв, мужніх захисників Батьківщини!

  20 лютого 2014 року на Майдані Незалежності у Києві від снайперської кулі загинув тальнівець Юрій Паращук. Громадський активіст, волонтер Євромайдану, Герой України.

  Юрій Паращук народився 1 липня 1966  року у місті Тальному. ЗакінчивТальнівську середню загальноосвітню школу № 1. Після закінчення школи переїхав спочатку до Києва, а згодом до Харкова.

  З 1 грудня 2013 року він був на Майдані. Снайперська куля поцілила йому в потилицю під час відступу силовиків із барикад на Інститутській вулиці 20 лютого.

  Ім’я нашого земляка Юрія Паращука викарбуване серед імен Героїв Небесної Сотні. Його подвиг нетлінний.

  Юрію Паращуку присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена «Золота зірка» (посмертно) — за громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народу, виявлені під час  Революції Гідності. Нагороджено медаллю «За жертовність і любов до України» (УПЦ КП, червень 2015) (посмертно).

  Похований Юрій Паращук у рідному Тальному.

  В його честь встановлено меморіальну дошку на приміщенні Тальнівського НВК та у центрі міста, на пам’ятнику Героям Небесної Сотні.

  Юрію Паращуку присвоєно звання «Почесний громадянин Тальнівщини» (посмертно).

         Вічна слава Герою, що віддав життя за Україну!

Повернутись