Естафета крокує по Тальнівщині, с.Шаулиха

  17 липня 2013 року Шаулиська громада, майже, вся зібралась в сільському Будинку культури, щоб в урочистій обстановці прийняти символи районної естафети приуроченої  200-річчю від Дня народження Т.Шевченка, 60-річчю утворення Черкаської області та 90-річчюутворення Тальнівського району від Папужинської територіальної громади.

  У фойє Будинку культури красиво оформлена виставка вишиванок, виробів місцевих умільців, картин Вовка М.О., декоративно-ужиткового мистецтва.

   Шаулиський сільський голова Довгань В.А. зазначила:  сьогодні у Шаулисі визначна подія. Нам випала честь прийняти районну естафету «Тальнівщина Віхи дев’яносторічної історії», яка стартувала у селі Вишнопіль 4 квітня і успішно крокує від громади до громади. Настав час і нам приєднатися до цієї почесної ходи, бо Шаулиха – це краплинка в історії району, в історії області, в історії України.

  Ми з честю приймаємо естафету, та обіцяємо, що не підведемо цю почесну ходу. І вже сьогодні готові показати свій рушник, вишитий нашою жителькою села, майстринею з великої літери Валентиною Федорівною Кожурою, яка попри свою зайнятість, в таку гарячу літню пору, пізніми вечорами вишила символи рідного села.

   Символами Шаулиського рушника є червоні маки, як символ пам’яті та захисту роду. Шауляни завжди з глибокою вдячністю пам’ятають, кому завдячують своїм життям, нашим мирним сьогоденням.

  Колосок – символ хліба й достатку, щирості та щедрості, продовження роду людського.

  Невід’ємна частина від колоска є волошки, окраса хлібної ниви. Чарівна, синя, як небо, квіточка ця – провіщає людям багатство небес, символ спокою, сталості й вірності. Поєднання колоска, червоних маків та волошок на нашому рушнику несуть в собі сильний позитивний заряд – побажання достатку і довголіття. Чого ми вам усім бажаємо.

  Протягом п’яти днів альбом буде знаходитись в сільській раді. Прошу долучитися до оформлення сторінок Шаулиської громади. І вже наступної середи – 24 липня передамо естафету нашим сусідам – Лісівській територіальній громаді.

  Учасників чудового дійства щиро вітали голова райдержадміністрації Бардадим М.Д., заступник голови районної ради Рушай Л.І., член ЦК Профспілки працівників освіти і науки України, голова райкому профспілки працівників освіти, депутат районної ради Нестругіна Л.М., член координаційної ради сільських та селищних голів Черкаської обласної ради, Вишнопільський сільський голова Гудзенко Т.І., заслужений працівник культури України, Почесний житель с.Шаулиха Вовк М.О.

  З нагоди цієї події депутат сільської ради Нещадим М.О. від імені СФГ «Марія» подарувала громаді новозбудовану автобусну зупинку та виділила кошти для потреб художньої самодіяльності. Депутат сільської ради Маленко В.Б. від імені ФГ «Фенікс М» також виділив кошти для придбання костюмів учасникам художньої самодіяльності.

  Сільська праця важка. Та шауляни, як уже працюють, то до останнього поту, а як веселяться, та на всю широчінь своєї щирої душі. Це підтвердив жіночий творчий колектив «Шаульський батальйон», який неодноразово зривав бурхливі оплески присутніх.

  На завершення, щоб щасливою була доля на щедрий спів, сонячне колосся і ваговите зерно всіх присутніх було почастовано запашним короваєм, який почесне право розділити надали династії механізаторів Сиваку П.О. та Сиваку С.П..

  Висловлено побажання, щоб цей шматочок духмяного короваю нагадав кожному про святий обов’язок перед рідною землею, до високої місії хлібороба -  творця добробуту і щастя на землі. Дійство завершилось ,та його участники не спішили розходитись перебуваючи під впливом отриманих позитивних емоцій.

Повернутись