Естафета крокує по Тальнівщині, с.Поташ

Естафета крокує по Тальнівщині
с.Поташ

  В святковій залі сільського будинку культури Потаська територіальна громада прийняла естафету з нагоди  200-річчя від дня народження Тараса Шевченка, 60-річчя утворення Черкаської області та 90-річчя утворення Тальнівського району від Білашківської територіальної громади та її символи – вишитий рушник і фотоальбом. Сільський голова Тарамбула С.А., ведучі свята відзначили, що с.Поташ є одним із мальовничих куточків Черкащини, розташоване на берегах невеличкої, вузенької річечки Курячий Брід. Цей куточок був заселений ще в І столітті нашої ери. Тут знайдені сліди Черняхівської культури, розкопані залишки Трипільського поселення. Жителі випалювали деревину, виробляли калієву сіль – поташ. Приємно радують око плеса потаських ставків, а величаві верби полощуть свої віти в тихих водах по обидва боки водоймищ, рівненькими рядами біліють хати жителів села. Поташ, ніби яскрава стрічка, краї якої доповнюють зеленим кольором густі ліси. Краса потаської землі надихає жителів до праці, творчості, пісні.

  В урочистостях взяли участь голова райдержадміністрації М.Д.Бардадим, голова районної ради В.С.Глухенький, п’ять депутатів районної ради, голова райкому профспілки працівників освіти Нестругіна Л.М., помічник – консультант народного депутата України Ничипоренка В.М. – Захарчук В.В., делегації 4 територіальних громад на чолі з сільськими головами, керівники ряду районних служб, інші гості села.

  Голова райдержадміністрації Бардадим М.Д. у своєму вітальному слові з нагоди передачі естафети зокрема зазначив: «Сьогодні естафета «Тальнівщина. Віхи 90 річної історії»  завітала у мальовниче село Поташ. Сподіваюсь, що ви активно до неї долучитеся. Адже вам є що показати.   Ваше село славиться чудовими лісами та  землями,  а головне - працьовитими, талановитими та гостинними людьми.

  Славиться Поташ і своїм лісництвом, яке є одним із кращих на Черкащині. Окрім високих показників заготівлі лісу,  господарство активно займається охороною та відтворенням лісових масивів. Адже ліс– це багатство, краса та екологія.  

  Мені дуже приємно відзначити, що між керівниками місцевих підприємств та органами місцевого самоврядування існує взаєморозуміння та підтримка. І,  підтвердженням цього є те,  що в Поташі розвиваються культура і спорт. Так, на недавніх районних спортивних змаганнях «Найспортивніше село» ваша команда достойно представила сільську громаду, посівши у загальному заліку 6 місце серед 24 команд.

  Переконаний, що й надалі ваше село буде розвиватися.»

  Учасники святкового дійства також відмітили, що село Поташ гордиться своїми людьми, досягненнями в праці, спорті. Зокрема, уродженцями- Героєм Соціалістичної Праці Сиваком В.Я., Героєм Радянського Союзу Закльопою К.П., односельцями, які були нагороджені за трудові здобутки орденами. Також пошановували колишніх керівників, ветеранів праці. Супроводжувались урочистості виступами художньої самодіяльності села, чудовим концертом.

  На завершення було уповноважено шановних трудівників – хліборобів, яких доля пов’язала з селом, кому не байдужі селянські клопоти, династії хліборобів Іщенку Сергію Петровичу та його сину Олександру Сергійовичу покраяти запашний коровай. Всі учасники з приємністю його скуштували.

Повернутись