Допомогти тварині та захистити людину

  У п’ятницю 4 серпня голова Тальнівської районної ради Валентина Любомська, перший заступник голови Тальнівської РДА Володимир  Гречка, міський голова Олексій Юрченко взяли участь у прес-конференції, яка відбулася в місті Черкаси, з нагоди презентації першого в Україні  мобільного стерилізаційно-карантинного пункту. Головна мета візиту – отримати довгоочікуваний, укомплектований пересувний стерилізаційний пункт для стерилізації безпритульних тварин Тальнівського району.

  Нагадаємо, це один з перших пілотних пунктів створений за гроші Канадського фонду підтримки місцевих ініціатив при посольстві Канади в Україні і кошти місцевих бюджетів у Тальнівському районі.

  Делегацію з Тальнівського району радо вітали президент Черкаського обласного благодійного фонду «Еко-Центр» Олена Литвинова і віце-президент Черкаського обласного благодійного фонду «Еко-Центр» Оксана Савіцька. Саме вони займаються питаннями безпритульних тварин з 2011 року. У 2016 році ЧОБФ «Еко-Центр» став одним із ініціаторів та розробників Програми регулювання чисельності безпритульних тварин гуманними методами в Черкаській області на 2016-2020 роки. Така ж програма була затверджена і у Тальнівському районі.

  Проблемне питання безпритульних тварин було піднято та обговорено Валенитою Любомською з депутатами Тальнівської районної ради, головою райдержадміністрації Василем Клименко і його заступниками, а згодом і міським головою Олексієм Юрченком. Районні керівники втрясали всі паперово-організаційні моменти, підтримували тісний зв'язок із зоозахисниками Оленою Литвиновою та Оксаною Савіцькою.  Дійшли згоди і питання вирішилося позитивно. Ідея стала не просто гарною, а й на часі.

  На прес-конференції  були присутні  представники департаментів Черкаської ОДА, обласної ветеринарної служби,  багато журналістів.  Олена Литвинова та Оксана Савіцька подякували керівникам Тальнівщини за ентузіазм, побажали успіхів у такій потрібній справі. Валентина Любомська та Володимир Гречка у свою чергу вручили подяки за підписами голови Тальнівської райради та голови Тальнівської РДА Канадському фонду та ЧОБФ «Еко-Центр», в яких зазначено: «Від імені громади Тальнівського району висловлюємо щиру вдячність за сприяння у реалізації робіт з впровадження гуманних методів регулювання чисельності безпритульних тварин. Усвідомлюючи актуальність проблеми  безпритульних тварин у районі,  об’єднавши зусилля державної  влади, органів самоврядування та громадськості Ви надали нам можливість вирішити проблему безпритульних тварин на території Тальнівського району. Щиро дякуємо за розуміння та сподіваємося на майбутню співпрацю».

   Тепер  автобус, який осиротіло стояв у дворі Тальнівської музичної школи не один рік, не просто «народився» заново – він народився із абсолютно новою місією. А от медичне устаткування, інструменти, все необхідне знаряддя – в повному порядку. Все компактно й доцільно обладнано – лише заходь і працюй. Пересувний стерилізаційно-карантинний пункт повністю відповідає всім вимогам до об’єктів такого роду та обладнаний всім необхідним ветеринарним устаткуванням, а також засобами для гуманного відлову тварин. На базі мобільного пункту проводитимуть стерилізацію, вакцинацію тварин від сказу та їх візуальну ідентифікацію (ставитимуть позначку-чіп на вусі). В автобусі є світло, умивальник, лампа для знезараження приміщення, надійно вмонтований хірургічний стіл.

   Тепер подальші успіхи значною мірою залежать від керівників Тальнівської міської ради та ветеринарних працівників, яких призначить міська рада.

   Попереду клопітка, але дуже необхідна робота. Хочеться вірити, що таким гуманним способом ми значно пришвидшимо позитивні результати у вирішенні проблеми безпритульних тварин на Тальнівщини.

  Але є інші проблемні питання. Наприклад, пам’ятка архітектури  мисливський замок графа Шувалова. Всі знаємо, що він у критичному стані і потребує великого ремонту, а значить великих коштів. Використовуючи гарну нагоду, голова Тальнівської районної ради Валентина Любомська на прес-конференції роздала багатьом, і зокрема представнику Канади сувенір – зображення замку у маленькій красивій рамці. Валентина Олександрівна коротко розповіла історію цієї будівлі і запросила до пошуку спонсорів для відновлення замку. Хто знає, можливо і ця ідея спрацює та дасть позитивний результат. І з часом до нас, на Тальнівщину, завітають іноземні туристи, і саме з Канади. І нам буде що їм показати. 

Повернутись