День вишиванки

  У культурі будь-якого народу є речі, які яскраво відображають його особливу національну традицію. Вишиванка - яскравий приклад і підтвердження цьому. Історія вишиванки своїми витоками сягає в незапам’ятні часи. Ще за свідченням знаменитого давньогрецького історика, географа і мандрівника Геродота, елементами вишиванки був прикрашений одяг скіфів, які проживали в наших землях в період VIII ст. до н. е. - IV ст. н.е. А уході сучасних досліджень, зокрема на Черкащині були знайдені срібнібляшки з фігурками чоловіків, датування знахідок VI ст., дослідження яких показали ідентичність елементів одягу і орнаменту вишивки українського  народного костюма XVIII-XIX  століть.

  День вишиванки - народне свято, покликане сприяти єдності і культурному відродженню всього  українського народу. Воно відзначається в третій четвер травня. В 2017 році День вишиванки припадає на 18 травня.

  Цього дня в залі районної ради відбувся флешмоб, присвячений Дню вишиванки, в якому взяли участь працівники державних установ та посадові особи місцевого самоврядування.

   Перед початком флешмобу начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації, депутат районної ради Тетяна Маринченко вручила вишитий рушник, на якому зображений Герб району, для доповнення  наявної в районній раді колекції  з 27 вишитих рушників голові районної ради Валентині Любомській. Цей рушник вишили дві майстрині – державний соціальний інспектор управління соціального захисту населення  Загорулько Тетяна Михайлівна та директор районного центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів Павлова Людмила Миколаївна.

   Учасники цьогорічного флешмобу присвяченого Дню вишиванки тримали рушники вишиті сільськими громадами району під час проведення естафети, яка в 2013 році крокувала Тальнівщиною  від села до села та була приурочена 200-річчю від дня народження Т.Г.Шевченка, 60-річчю утворення Черкаської області та 90-річчю утворення Тальнівського району.

                                                                  Виконавчий апарат районної ради.

Фотозвіт

Повернутись