День прикордонника в с.Легедзине

  По закінченні заходів в м. Тальне частина прикордонників поїхали в с. Павлівка І та с. Зеленьків для покладання квітів та вінків до могил загиблих прикордонників. Голова Тальнівської районної ради Валентина Любомська спільно з головою райдержадміністрації Василем Клименком та делегацією прикордонників поклали квіти до Братської могили воїнів-прикордонників Другої світової війни, яка знаходиться біля Легедзинської ЗОШ І-ІІІ ступенів.

   Чисельні делегації прикордонників запасу майже з усіх областей України, м. Києва, районів Черкаської області, Придністров’я, жителі Тальнівщини прибули 28 травня 2017 року  до унікального меморіального комплексу героям-прикордонникам та їх службовим собакам, що знаходиться в селі Легедзине Тальнівського району. Він побудований на честь прикордонників, які вступили в  бій проти переважаючих сил ворога та знищили багато ворожих сил і танків. В нерівному бою в селі Легедзине загинуло 500 прикордонників і 150 собак.

  Також до меморіального комплексу входить пам’ятник колишньому керівнику Навчального гвардійського Оршанського центру підготовки молодших спеціалістів Державної прикордонної служби України генерал-майору Момоту І. Ф. та вихованцям даного центру, які загинули в зоні проведення АТО   11 липня 2014 року.

   Віддаючи данину шани тим, хто ціною власного життя захистив рідну землю голова районної ради  Валентина Любомська, голова райдержадміністрації Василь  Клименко  та делегації прикордонників, громадяни  поклали вінки та квіти до пам’ятників.

  Перед початком офіційної  частини вихованці Тальнівської дитячої спортивної школи продемонстрували прийоми вільної боротьби, а учасники народного аматорського хору ветеранів праці Тальнівського РБК виконали для всіх присутніх патріотичні пісні.

  Урочистий мітинг з нагоди дня прикордонника відкрив Легедзинський сільський голова Сергій Гульченко.До вітального слова долучилась голова Тальнівської районної ради Валентина Любомська,  яка зазначила, що святкування 28 травня дня прикордонника вже стало доброю традицією на Тальнівщині та привітала всіх присутніх зі святом. З кожним роком в цей день до с. Легедзине прибуває все більше людей.  Прикордонники, афганці, учасники АТО та їхні сім’ї приїздять з усіх куточків України, щоб вшанувати подвиг прикордонників, які загинули на цьому місці в 1941 році. Побажала військовослужбовцям, тим хто зараз перебуває на бойових позиціях та оберігає наші кордони на Сході України та всім присутнім   здоров’я, миру, сімейного благополуччя, щоб наші діти  росли у вільній, незалежній державі.

  Серед присутніх на святі був Герой України генерал-лейтенант запасу, голова Української спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) Сергій Васильович Червонописький. Він, відповідно рішення президії Української спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів), вручив ряду прикордонників  за особисту мужність і відвагу, виявлені при виконанні військового та службового обов’язку, активну громадську позицію, особистий внесок у вирішенні питань соціального захисту учасників бойових дій, інвалідів війни та сімей загиблих в Афганістані, патріотичне виховання молоді та з нагоди дня прикордонника, медалі Української спілки ветеранів Афганістану «За заслуги» І та ІІ ступенів, Почесні Грамоти та Подяки Української спілки ветеранів Афганістану.

 Голова Тальнівської районної громадської організації «Воїнів – інтернаціоналістів» Неділько Олексій Віталійович з нагоди дня прикордонника вручив  почесні грамоти ветеранам Афганістану.

  Заступник начальника навчального центру підготовки молодших спеціалістів Державної прикордонної служби Україниім. генерала-майора Ігоря Момота - Валентин Володимирович Сухомлин привітав всіх присутніх з днем прикордонника та за активну співпрацю з навчальним центром спрямовану на патріотичне виховання молоді, вірність прикордонним традиціям та з нагоди дня прикордонника вручив грамоти голові Тальнівської районної ради Любомській В.О., голові райдержадміністрації Клименку В.П., депутату районної ради Терещуку І.К., депутату Майданецької сільської ради Кутовій Л.Д., Легедзинському сільському голові Гульченку С.П. та голові Тальнівської районної спілки прикордонників Мельнику М.Я.

  Також виступив голова Коломийської міськрайонної організації ветеранів Афганістану Йосип Тодорів з Івано-Франківської області, представники інших областей України та один із ініціаторів будівництва пам’ятника Андрій Поліщук.

   Присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять полеглих захисників.

   Голова районної спілки прикордонників Тальнівщини Микола Мельник у своєму виступі подякував за допомогу в організації заходу головам районної ради, райдержадміністрації, міському голові,  депутатам обласної, районної, міської та сільських рад, Легедзинському та Тальянківському сільським головам, керівникам ряду сільськогосподарських підприємств, учасникам АТО, ветеранам Афганістану та прикордонникам, працівникам районного будинку культури, волонтерам за надану практичну допомогу в організації та проведенні свята.  Звучали слова вдячності всім небайдужим людям, хто прибув для вшанування подвигу прикордонників, захисників України  та тим, хто долучився до проведення цього свята.

   По закінченню урочистої частини всі присутні прослухали пісню  «Бій під Легедзине» у виконанні  групи «Ташакор» Української спілки ветеранів Афганістану із м. Біла Церква, яку прикордонники між собою назвали «Гімн Легедзиного».

                                                        Виконавчий апарат районної ради.

Повернутись