КОЛИ МИ ЗАБУВАЄМО СВОЇХ ГЕРОЇВ – МИ ВІДКОЧУЄМОСЯ НА ПОКОЛІННЯ НАЗАД

  15 грудня 2017 року в  Тальнівському  НВК «загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1-гімназія» пройшов захід «Вартовий Української держави» з нагоди 80-ї річниці від дня народження В’ячеслава Максимовича Чорновола. 2017-ий рік на Черкащині є роком видатного політичного діяча та засновника Народного Руху України. Відповідне розпорядження підписав очільник області Юрій Ткаченко.

 Людина є лише гостем на цьому світі. Вона приходить і відходить. Залишається тільки пам’ять. Та найважче змиритися з тим, коли не стає тих, які здаються живішими за всіх живих. Таким був В’ячеслав Чорновіл – завжди усміхненим, позитивним, енергійним, щирим, з іскрами в очах. Важко повірити, що вже минуло 18 весен без провідника.

  Вже саме походження В’ячеслава Чорновола пророкувало йому непросту долю. Народився на Шевченковій землі, зростав у інтелігентній, вчительській сім’ї, де значне місце надавали історичній пам’яті та національним обов’язкам. Від батька успадкував козацьку кров. Мати походила з славетного роду меценатів Терещинків. Сім’я у радянські часи зазнавала переслідувань від більшовицького режиму, 1937 року було заарештованого рідного дядька, який так і не повернувся з ув’язнення.

 Тарас Чорновіл (син В.Чорновола), Валентина Чорновіл (сестра В. Чорновола), голова районної ради Валентина Любомська , заступник  голови РДА Тетяна Півторак та начальник відділу освіти Тальнівської ОТГ Тетяна Коломинська взяли участь у цьому важливому заході, що свідчить про нашу небайдужість один до одного, до проблеми миру в нашій державі.

  Своїми спогадами про цю видатну людину поділився директор школи Нерубайський В.А. Сестра Валентина Чорновіл зауважила, що її брат був непересічною людиною, яка дуже багато зробила для України і, якби не трагічна смерть, могла б ще послужити Батьківщині. Син Тарас Чорновіл розповідав про окремі етапи життя батька.

 Завдяки ведучим Нерубайській Л.А.,  Васільєвій Л.В. та учням школи весь життєвий шлях політика і борця за свободу В’ячеслава Максимовича промайнув перед очима всіх  присутніх  в актовій залі. Все це підсилювалось фото,  відео матеріалом  про  життя і діяльність Великого Українця.  У виконанні  народного аматорського  тріо Районного будинку культури «Дожниця», вчителів і учнів школи  звучали пісні, які йшли поруч з політиком.

  Була організована виставка творів Вячеслава Чорновола та літератури про його життя і діяльність, яку  підготували  працівники Тальнівської центральної бібліотеки та бібліотеки школи.

  «Дай Боже нам любити Україну понад усе сьогодні – маючи, щоб не довелося гірко любити її, втративши. Настав час великого вибору: або єдність і перемога та шлях до світла, або поразка, ганьба і знову довга дорога до волі».

  В’ячеслав Чорновіл виконав свою клятву: був вірний Україні до останніх хвилин свого життя. Потрібно пам’ятати цю велику людину, та не забувати про те, що на плечі кожного з нас також покладені національні обов’язки, що існування Української держави неможливе без подальшої боротьби. А найголовніше – бути українцями до останньої клітини нашого тіла та душі та пам’ятати про чин кожного Героя України.

Фотозвіт

Повернутись