Час не лікує…

  Іловайський котел увійде в історію як одна з найтрагічніших сторінок війни Росії проти України. Тоді, у серпні 2014 року, ряд добровольчих батальйонів потрапили в оточення під містом Іловайськ.

  29 серпня 2017 року, в день третьої річниці трагедії, Тальнівщина вшановувала пам’ять загиблих Іловайського котла. Колективи районної ради та районної державної адміністрації на чолі з керівниками району – Валентиною Любомською та Василем Клименком поклали квіти до памя’тника Героям Небесної Сотні. Хвилиною мовчання вшанували присутні всіх, хто загинув у цій страшній, неоголошеній війні на Сході нашої країни та під час революції на Майдані. До всіх присутніх звернувся голова Тальнівської районної державної адміністрації Василь Клименко, який зазначив, що вшановуючи в цей день пам'ять загиблих, ми згадуємо усіх тих, хто жертвував найдорожчим задля того, аби наша Вітчизна була вільною й незалежною. І наш святий обов’язок сьогодні – зберегти мир, спокій і злагоду у суспільстві задля світлої пам’яті тих, хто ціною свого життя боронив і боронить нашу землю від ворога.

  Цього ж дня, 29 серпня, Тальнівщина згадувала ще одну трагічну подію, ще одного загиблого в святій боротьбі за Батьківщину Героя. Після покладання квітів до пам’ятника Героям Небесної Сотні керівники району та представники Тальнівської РДА і районної ради приїхали до с.Павлівка Перша, де на подвір’ї місцевої школи відбувся мітинг-реквієм та урочисте відкриття меморіальної дошки Віталію Малишу, випускнику цієї школи, учаснику АТО, який загинув 29 серпня 2014 року у бою поблизу м. Іловайськ під час виходу з оточення.

  Учні та педагогічний колектив школи розповіли присутнім, що пам’ятають Віталія доброзичливим, чуйним, життєрадісним, добрим серцем і світлим душею.

   Зі словом до присутніх звернувся голова Тальнівської РДА Василь Клименко. Він зазначив, що подвиг усіх полеглих Героїв назавжди залишиться в наших серцях, а Іловайський котел увійде в незабутню історію героїчної стійкості українських захисників за волю та незалежність України.

  - Тальнівщина пишається Віталієм Малишем. Ми розділяємо біль втрати родини загиблого воїна та дякуємо мамі Віталія за те, що виростила і виховала такого мужнього сина. Ми завжди пам’ятатимемо свого земляка, який віддав життя, захищаючи незалежність і цілісність України - сказав Василь Петрович.

  Зі словами подяки за сина звернулася до матері загиблого Героя, справжнього воїна, і голова районної ради Валентина Любомська. Вона наголосила, що героїзм Віталія вчитиме майбутні покоління таким звичним, але іноді надскладним, людським якостям: гідності, повазі, любові і вірності.   - Сьогодні багато наших земляків бере участь у неоголошеній війні на Сході держави. Війні, яка забрала не одне життя наших синів, котрі не вагаючись стали на захист рідної Батьківщини, - сказала Валентина Олександрівна. - Життя Віталія завжди буде прикладом для односельців, бо вдивляючись в обличчя загиблого Героя, викарбуване на меморіальній дошці, усі усвідомлюємо - Україна втратила одного з найкращих, найсміливіших, найдостойніших своїх синів. Матері – низький уклін за те, що виховала сина справжнім Героєм та патріотом своєї Батьківщини.

  Також слово мали представники районного відділу освіти, педагоги місцевої школи, сільський голова, представники військового комісаріату, бойові побратими Віталія.

  До присутніх звернулася мати Віталія, яка подякувала усім, хто прийшов вшанувати пам'ять її сина. А також висловила щиру вдячність учням і педагогам школи, та всім, хто долучився до створення та відкриття меморіальної дошки її сина.

-         Це пам’ятник не лише Віталію, а й всім тим, хто загинув того страшного дня в Іловайському котлі. Ціною життя усі вони заслужили на шану та повагу. А всім хлопцям, що повернулися живими з війни, та усім тут присутнім, я хочу побажати міцного здоров’я, миру, добра і Божого благословення.

   Присутні вшанували  пам’ять героя хвилиною мовчання та поклали  квіти до меморіальної дошки, встановленої на будівлі навчального закладу. Настоятель місцевого храму отець Володимир освятив молитвою меморіальну дошку Героєві.

Виконавчий апарат районної ради

Фотозвіт

Повернутись