Для Черкаської обласної лікарні придбали сучасний ангіограф

Новий ангіограф у відділення інтервенційної радіології обласної лікарні придбали коштом обласного бюджету за 23,4 млн грн. За словами лікарів, апарат дає можливість обстежувати будь-які судини організму і проводити безболісно складні інтервенційні операції, які при відкритому способі були б дуже травматичні і провокували тривалий період реабілітації. Презентацію оновленого відділення відвідав голова обласної ради  Анатолій Підгорний та голова ОДА Роман Боднар.

- Якщо в людини є проблема, вона повинна звернутися до сімейного лікаря, медик сформує електронне направлення до відповідного вузькопрофільного спеціаліста. Якщо буде потреба, то пацієнта госпіталізують і призначать всі необхідні методи дослідження. Для пацієнтів таке обстеження буде безкоштовним. Взагалі апарат використовуватимемо на повну потужність ним уже пролікували близько трьохсот пацієнтів. Додам, що фахівці відділення інтервенційної радіології у 2018 році провели близько 4,5 тисяч діагностичних та інтервенційних процедур. Сподіваюся, що, маючи вже два апарати, ми зможемо збільшити кількість обстежень та втручань і це дасть змогу вилікувати значну кількість черкащан, - розповів головний лікар Олександр Дудник.

Голова обласної ради Анатолій Підгорний зауважив, що цьогоріч на галузь охорони здоров’я Черкащини виділили найбільшу суму коштів за останні 7 років.

- Перш за все, я дякую всім медикам за їхню працю у скрутний період реформ та пандемії. Загалом на розвиток медицини з початку року додатково виділено майже 50 млн грн. Це і питання придбання обладнання, і заробітних плат, і компенсація за інсуліни. Також ми отримали 96 млн грн цільової державної субвенції, яка дозволила вивільнити 50 млн грн із обласного бюджету. Ці кошти теж перерозподілили на видатки комунальних закладів охорони здоров’я, - прокоментував Анатолій Підгорний.

За словами голови обласної ради, наразі усі зусилля влади, депутатів та бізнесу спрямовані на підтримку сфери охорони здоров’я. Зокрема, виділяються кошти на обладнання, яке допоможе закладам укласти договори з НСЗУ, спрямовуються кошти на боротьбу з коронавірусом тощо.

- Проблеми медичної галузі, які не вирішувались десятиріччями, не можуть вирішитись в один день навіть на рівні держави, не те, що на рівні області. Але обласна влада працює в цьому напрямку. Я також дуже вдячний благодійникам, за допомогою яких для лікарень змогли придбати вартісне обладнання. Зрозуміло, що ті ж апарати ШВЛ, які придбані під час боротьби з covid-19, будуть рятувати життя людей і після завершення пандемії, - зауважив голова обласної ради.

Голова Черкаської ОДА Роман Боднар подякував депутатському корпусу Черкаської обласної ради за увагу до сфери медицини та підтримку закладів. 

- Ми всі розуміємо, що в сучасній медицині важливе забезпечення новітнім обладнанням.  Тому цей ангіограф суттєво покращить і якість діагностики, і якість оперативних втручань. Зважаючи на потужності обласного онкодиспрансеру, обласного кардіоцентру, можемо із впевненістю сказати, що рівень медицини  на Черкащині один із найкращих.

За матеріалами сайту обласної ради

Повернутись