8 вересня 2015 року на Тальнівщині перебувала з робочою поїздкою голова обласної ради Коваленко В.М.

        8 вересня 2015 року на Тальнівщині перебувала з робочою поїздкою голова обласної ради Коваленко В.М.. Вона ознайомилась з виробництвом на підприємстві ЗАТ «Тальнівський щебеневий завод». Заступник директора, депутат районної  ради Оратівський  В.В. та головний інженер Сагало С.Я. під час зустрічі зазначали, що підприємство спроможне сьогодні  запрацювати на повну  потужність, проте відсутні ринки збуту  виробленої  продукції. Крім того, на діяльність підприємства негативно впливає заборгованість держави по  відшкодуванню ПДВ. Враховуючи результати розгляду проблемних питань, та те,  що ЗАТ «Тальнівський щебеневий завод» входить  до  основного  кола  бюджетоутворюючих  підприємств  Тальнівського  району, головою районної ради Руснак Н.П. та головою райдержадміністрації Клименком В.П. порушено клопотання перед обласною радою та обласною державною адміністрацією про сприяння, щодо  включення до  переліку  субпідрядних  організацій  по  постачанню    щебеню  ЗАТ «Тальнівський  щебзавод», відповідно до «Державної цільової економічної програми розвитку  автомобільних  доріг  загального  користування  на  2013-2018  роки».     

        Після цього В.М.Коваленко побувала в дитячому  садку «Ромашка» м.Тальне. Ознайомившись з станом навчально – виховного процесу, проведенням робіт з матеріально-технічного забезпечення, організації харчування в дитячому садку Валентина Коваленко подякувала міському голові Біленку О.Ф., завідуючій дитсадком Похнатюк Л.І., всім працівникам закладу за належну організацію його роботи, вирішення питань його фінансування, збереження мережі дитячих садків міста. Поряд з цим висловлювалась стурбованість кадровим забезпеченням кваліфікованими працівниками дитсадків. Якщо на загальнодержавному рівні не буде вжито заходів щодо підвищення  престижності професії вихователів дитсадків, кадрове забезпечення   в майбутньому стане проблемою.

     Міський голова О.Ф. Біленко звернувся з клопотанням до голови обласної ради Коваленко В.М..  надати допомогу в придбанні 432 м’яких   крісел для міського Центру культури та дозвілля.

   Робоча поїздка продовжилась ознайомленням з виробництвом на підприємстві ДП ТРК «Влад+», яке розпочало свою діяльність в м.Тальному в 2005 році. Керівник даного підприємства Левицький О.В. проінформував, що ними виробляється сучасне електротехнічне та радіотехнічне обладнання, прилади, датчики для автомобілів BMW, AUDI, SKODA  та інше обладнання. Сьогодні головним напрямом своєї діяльності вважають забезпечити наявні висококваліфіковані кадри роботою, для цього ведеться активна діяльність з укладення договорів на виготовлення і постачання високотехнологічного обладнання.

      Голова обласної ради В.Коваленко запропонувала генеральному директору   ТРК «Влад+»  Левицькому В.К. взяти участь від Черкащини у Всеукраїнському інвестиційному форумі.

     Про  стан навчальної та виховної роботи в ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 м.Тальне проінформував голову обласної ради директор закладу Солошенко Т.В.. Особливе враження справив  музей хліба, створений в школі. Приємно зазначити, що за рішенням журі Всеукраїнського фестивалю «Українська паляниця» команда школи в 2014 році за виступ на тему «Син Землі та Сонця», що включає презентацію діяльності шкільного музею, виборола ІІ місце. Голова обласної ради В.М..Коваленко в книзі відвідувачів написала «Вражена. Тут справжній дух української школи». Голова обласної ради подарувала для потреб дитячого садка "Ромашка" та ЗОШ №2 цікаві і корисні дитячі книги та іншу літературу рідного краю. Депутат районної ради, випускник цієї школи А.Підгорний пообіцяв надати допомогу школі в придбанні комп’ютерної техніки. Голова райкому профспілки працівників освіти, депутат районної ради Нестругіна Л.М. звернулась до голови обласної ради з клопотанням допомогти вирішити питання фінансування доплат педагогічним працівникам.

     Далі В.М.Коваленко відвідала село Білашки. Вона спільно з головою районної ради Руснак Н.П., головою райдержадміністрації Клименком В.П., депутатами районної ради  Скіченком М.Д., Скіченком А.П.  поклали квіти до відкритого в 2015 році пам’ятника на честь героїв Небесної сотні та героям, які загинули у ході воєнних дій в зоні проведення АТО, захищаючи мир та незалежність нашої України. Після чого депутати  районної ради Скіченко М.Д., Скіченко А.П., Лаціна О.П. ознайомили голову обласної ради з виробництвом на підприємстві ТОВ «Промінь АА». Приємно вражали чистота і порядок на території господарства. При цьому відмічалась активна робота в товаристві по запровадженню новітніх технологій ведення тваринницької і рослинницької галузей, робота щодо підготовки і закріплення кадрів, створення робочих місць. Великий внесок робить ТОВ «Промінь АА» в наповнення державного і місцевого бюджетів, зміцнення матеріально-технічної бази закладів освіти, культури, медицини села, вирішення інших соціальних питань .

         В подальшому В.М.Коваленко ознайомилась з діяльність державного історико-культурного заповідника «Трипільська культура» обласної ради. Директор заповідника Чабанюк В.В. зазначив, що заповідник бере участь у роботі Трипільської археологічної експедиції Інституту археології НАН України, в роботі інших експедицій, що працюють у різних куточках України, співпрацює з Римсько-германською комісією інституту археології Німеччини, вищими навчальними закладами України, які зацікавлені в проведенні археологічних практик. Наукові фонди заповідника складають більше 10-ти тисяч одиниць зберігання з 46 поселень України.  Проте приміщення музею заповідника, на жаль, на сьогодні є об’єктом незавершеного будівництва (фінансування будівельних робіт призупинені з 2008-го року). Протягом останніх років співробітникам вдалося створити експозицію з 4-х археологічних залів, 1-ї мистецької та кінозали на 40 місць, загальною площею – 220 м.кв. Поруч з музеєм створюється археодром – невеликий музейний комплекс з відтворених у натуральний розмір трипільських будівель, які мають бути наповнені «трипільським» посудом, побутовими речами та знаряддями праці. 2015 року відбулася восьма «Толока» учасники якої взяли участь у відбудові трипільських жител. Голова обласної ради В.М.Коваленко запропонувала Чабанюку В.В. подати відповідні документи щодо розміру коштів, згідно проектно-кошторисної документації, необхідних для завершення будівельних робіт і створення  умов, щоб експозиція стала доступною в звичному музейному режимі.

         Завершилась робоча поїздка В.М.Коваленко  в Тальянківському агротехнічному коледжі Уманського національного університету садівництва, який функціонує ще з 1921 року. Директор коледжу Крошка В.О. проінформував, що він спільно з працівниками докладають максимум зусиль, щоб коледж готував гідних спеціалістів аграрного виробництва, які володіють новітніми технологіями. Цьому сприяють і щорічні науково – практичні семінари, які відбуваються на базі коледжу за участю вчених, викладачів науково – дослідних інститутів із різних областей, виробничників. Цікавим є студентське життя і в позаурочний час, коли повз увагу студентів не проходить ні одне свято, ні одна подія. Тих, хто любить пісню, поетичне слово, об’єднують народний естрадний гурт «Обрій», народний аматорський колектив «Горлиця», студія художнього слова «Одкровення», учасниками якого є працівники коледжу, викладачі і студенти. Колективам майже по 40 років, вони беруть активну участь у різноманітних фестивалях, конкурсах і є їхніми лауреатами, дипломантами та призерами. Тальянківський коледж щороку поновлює свою матеріально-технічну базу, до послуг студентів 2 навчальні корпуси, гуртожиток, їдальня, стадіон, спортивний майданчик. У навчальному закладі працює бібліотека із читальною залою, книжковий фонд якої нараховує більше 75 тисяч примірників книг. У вечірній час студенти мають змогу займатися у різноманітних спортивних секціях: боксу, волейболу, настільного тенісу, мініфутболу, гирьового спорту. Спортсмени коледжу постійно беруть участь у змаганнях серед ВНЗ І-ІІ рівня акредитації, де займають призові місця.

         Нині у коледжі навчається 949 студентів, із них 594 на стаціонарному і 375 на заочному відділенні. Агротехнічний коледж здійснює підготовку кадрів за спеціальностями: «Виробництво і переробка продукції тваринництва», «Виробництво і переробка продукції рослинництва», «Експлуатація та ремонт машин і обладнання агропромислового виробництва», «Монтаж, обслуговування та ремонт електротехнічних установок в агропромисловому комплексі», «Монтаж, обслуговування устаткування і систем газопостачання». Додатково, крім диплома спеціаліста, студенти отримують атестат про повну середню освіту та свідоцтва про присвоєння робітничих професій: водія категорії «В», «ВС», тракториста категорії «А», електромонтера, електрозварювальника, оператора комп’ютерного набору, квітникаря.Поряд з цим є і проблеми. Зокрема, завершення робіт по будівництву котельні, яка зможе праювати на трьох видах палива.

      Також голова обласної ради Коваленко В.М.  зустрілась з членами спілки сільськогосподарських товаровиробників району, депутатами районної ради -Кравчуком А.А., Захарчуком В.В., Тульчинським С.Б., Глухеньким В.С., Підгорним А.В., викладачами та студентами агротехнічного коледжу. Активно обговорювались питання ліквідації та подолання корупційних схем щодо передачі в оренду земельних ділянок, створення таких умов, щоб органи виконавчої влади не заважали діяльності фермерських господарств, щоб об’єднання громад дійсно здійснювалось на добровільних засадах та інші.

      На завершення В.М.Коваленко запевнила, що відповідно повноважень, нею буде зроблено все можливе, щоб реалізувати висвітлені при її перебуванні на Тальнівщині прохання та пропозиції.

 

Повернутись