72-а річниця перемоги над нацизмом

   9 травня 2017 року в місті Тальному відбулися урочисті заходи приурочені 72-й річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

  В  Петро-Павлівському храмі відбулася панахида за загиблими у Другій світовій війні та молебень за нинішніми захисниками Вітчизни.

Організовано урочисту ходу до Пагорба Слави, в якій взяли участь  керівництво району та міста, ветерани праці та очевидці  Другої світової війни, учасники АТО, волонтери, представники установ та організацій, громадських організацій, жителі та гості міста.

  Офіційним символом святкування Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, як і Дня пам’яті та примирення 8 травня, є квітка червоного маку - загальноприйнятий у світі символ відзначення пам'ятних днів Другої світової війни. Гаслом обох пам’ятних днів є «1939-1945. Пам’ятаємо. Перемагаємо».

  На Пагорбі Слави відбувся мітинг, присвячений 72-й річниці Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. З вітальним словом до присутніх звернулися міський голова Олексій Юрченко, голова районної ради Валентина Любомська, голова райдержадміністрації Василь Клименко,  голова районної ради ветеранів війни та праці Василь Білозор, учасник АТО Павло Кваша.

   Від імені депутатського корпусу та апарату районної ради зі словами вдячності звернулася до присутніх голова районної ради Валентина Любомська. У своєму виступі вона сердечно привітала ветеранів, працівників тилу, всіх жителів району з великим і світлим святом Перемоги! Валентина Олександрівна окремо зупинилася на розповіді про нашого земляка Антона  Михайловича Сатанівського, який будучи піхотинцем двічі пройшов через Тальнівщину. Спочатку відступаючи під натиском ворога, а потім визволяючи рідне село та рідний край. Його бойовий шлях проліг від західного кордону до Сталінграду, через Курську дугу, Бєлгород, Харків, Черкащину, Кишинів, Варшаву і завершився у Берліні. Нажаль, 21 грудня 2016 року Антон Михайлович відійшов у вічність. Відійшов у вічність останній учасник визволення Тальнівщини у роки Другої світової війни. Незважаючи на поважний вік він завжди був активним у громадському житті. Любив зустрічі з молоддю, приділяв багато уваги військово-патріотичному вихованню підростаючого покоління.

  Валентина Олександрівна зазначила: «Через 72 роки  тальнівчани знову захищають свободу і цілісність держави, проявляючи мужність і героїзм. Сьогодні ми вклоняємося воїнам – переможцям нацизму та нинішнім захисникам України, бо сьогодні наші захисники – гідні подвигу переможців! Вірю, що скоро ми станемо свідками перемоги у цій неоголошеній війні. Нехай День пам’яті та примирення і День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні стануть для всіх нас святами єднання, задля перемоги над агресором. Зараз, як ніколи ми розуміємо ціну Перемоги та  Миру  на рідній землі!»

  Учасники заходу хвилиною мовчання вшанували пам`ять полеглих в боях за Вітчизну земляків та усіх жертв нацизму.

  Увечері на Співочому полі пройшов благодійний концерт «Пам’ятаємо. Перемагаємо».

  В населених пунктах району відбулися урочисті мітинги  та  святкові концерти.

                                                        Виконавчий апарат районної ради.

Повернутись