70-річниця завершення Другої світової війни

      Згідно із Указом Президента України «Про заходи з відзначення у 2015 році 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі та 70-ї річниці завершення Другої світової війни» та Закону «Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років», Україна розпочинає нову традицію святкування Дня Перемоги.

         2 вересня 2015 року на Пагорбі Слави у Тальному відбувся мітинг з нагоди 70-річчя завершення Другої світової війни. У заході взяли участь голова районної державної адміністрації Василь Клименко, голова районної ради Наталія Руснак, голова районної ради ветеранів війни та праці Василь Білозор, депутати районної ради, представники підприємств, установ, організацій, засобів масової інформації.

         На мітингу виступили голова районної ради ветеранів війни та праці Василь Васильович Білозор, голова райдержадміністраці Василь Петрович Клименко.

         Учасники заходу вшанували хвилиною мовчання пам`ять полеглих в боях за Вітчизну земляків.

           ДЛЯ ДОВІДКИ: Друга світова війна для України розпочалася 1 вересня 1939 р. із німецьким вторгненням в Польщу. 110-120 тис. українців у лавах Війська Польського розпочали світову боротьбу проти нацизму, 8 тис. з них загинуло протягом місяця війни. Також 1 вересня Люфтваффе бомбардувало Львів та інші західноукраїнські міста, що перебували у складі Польщі.

         Україна зробила значний внесок у перемогу над нацизмом та союзниками Німеччини. Лише за офіційними даними Українськ4ого інституту національної пам’яті на боці Об’єднаних Націй українці воювали у складі армій Великої Британії та Канади (45 тис. осіб), Польщі (120 тис.), СРСР (більше 6 млн), США (80 тис.) і Франції (6 тис.), а також визвольного руху в самій Україні (100 тис. в УПА) – разом 7 млн осіб. Понад 2,5 млн українців були нагороджені радянськими та західними медалями та орденами, більше 2 тис. стали Героями Радянського Союзу, з них 32 – двічі, а найкращий ас союзної авіації Іван Кожедуб – тричі.  

Фотозвіт

Повернутись