7 лютого 2019 року відбулося засідання постійної комісії районної ради з питань регламенту, депутатської діяльності та законності.

     7 лютого   2019 року відбулося засідання постійної комісії районної ради з питань регламенту, депутатської діяльності та законності.

     На засіданні розглянуто питання дотримання вимог чинного законодавства України районною радою та її головою при здійсненні  відділом освіти Тальнівської райдержадміністрації закупівлі природного газу для опалення та продуктів для харчування дітей в закладах освіти району.

     За наслідками обговорення комісією одноголосно прийнято наступне рішення:

         1. Відмітити, що:

           1.1. відповідно до статті 19 Конституції  України, правовий  порядок  в Україні грунтується на засадах щодо якого органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України;

          1.2. повноваження голови районної ради визначені статтею 55 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», якою вона  не наділена  функцією  щодо організації   та здійснення  контролю  за проведенням  процедури закупівель робіт та послуг,  в тому числі  закупівлі природного газу для опалення та продуктів для харчування дітей в  навчальних закладах району;

          1.3. відповідно до  статті  7-1 Закону України «Про публічні закупівлі» , за наявності  повідомлень  в засобах  масової інформації, що містять відомості про наявність ознак порушень  законодавства у сфері публічних закупівель орган державного  фінансового контролюпроводить моніторинг закупівлі, а саме  аналіз дотримання замовником   законодавства у сфері публічних закупівель на всіх її стадіях  з метою запобігання порушенням законодавства у сфері публічних закупівель та  висновок про результати моніторингу  оприлюднює  в електронній системі закупівель протягом трьох робочих днів з дня його складання;

         1.4.  частиною 2 статті 22 Бюджетного кодексу України  передбачено, що головними розпорядниками бюджетних коштів за бюджетними призначеннями, визначеними  рішенням про місцевий  бюджет  -  є місцеві державні адміністрації, структурні підрозділи місцевих державних адміністрацій в особі їх керівників.

       1.5.  Рішеннями   Тальнівської районної ради про затвердження бюджету району на 2018, 2019 роки    визначено,  що головним розпорядником коштів районного бюджету є Тальнівська райдержадміністрація, розпорядниками нижчого рівня – керівники бюджетних установ району.

      2. Запропонувати Тальнівській райдержадміністрації  направити органу державного  фінансового контролю,  що наділений повноваженнями  проводити моніторинг закупівлі, а саме  аналіз дотримання замовником   законодавства у сфері публічних закупівель на всіх її стадіях  з метою запобігання порушенням законодавства у сфері публічних закупівель,    повідомлення, оприлюднене   в засобах  масової інформації,  яке містять відомості про наявність ознак порушень  законодавства у сфері публічних закупівель та просити  надати висновок про результати моніторингу.

      3. Враховуючи повноваження депутатів районної ради та її голови, вимоги  чинного законодавства України,  вважати такою, що не відповідає дійсності  інформація, яка    оприлюднена  в ЗМІ   «Вісті Черкащини», «Поле честі», «Новий дзвін» 30.01. 2019 року та 31.01.2019 року в частині того, що районна рада, яку очолює  Любомська В.О. є розпорядником  коштів районного бюджету,   розподіляє «фінансові потоки»,  вирішує хто має виграти тендер на закупівлю продуктів для харчування дітей в закладах  освіти району та щодо причетності  до  процедури закупівель  природного газу для опалення    навчальних закладів району.

      4. Дане рішення постійної комісії  оприлюднити в  місцевих ЗМІ, на офіційному сайті районної ради та інтернет виданнях.

 

Виконавчий апарат районної ради

 

Повернутись