6 лютого 2019 року відбулося спільне засідання постійних комісій районної ради

     6 лютого 2019 року відбулося спільне засідання постійних комісій районної ради з питань комунальної власності, промисловості та регуляторної політики (голова комісії – Заверталюк Л. П.) і з питань бюджету та економічного розвитку (голова комісії – Дімітров О. С.) за участю голови районної ради Валентини Любомської, першого заступника голови районної державної адміністрації Володимира Гречки, заступника голови районної державної адміністрації Тетяни Півторак, начальника відділу освіти районної державної адміністрації Лариса Коваль, керівників бюджетних установ, представників місцевих засобів масової інформації, райдержадміністрації, виконавчого апарату районної ради.

    Найбільшої уваги було приділено питанню здійснення відділом освіти Тальнівської райдержадміністрації закупівлі товарів, послуг для організації харчування дітей в закладах освіти розміщених в селах району та ефективність використання при цьому бюджетних коштів. З даного питання інформувала Коваль Лариса Вікторівна – начальник відділу освіти Тальнівської районної державної адміністрації. Вона відмітила, що відділ освіти закупівлю продуктів харчування та послуг по організації харчування дітей в закладах освіти здійснює шляхом проведення публічних закупівель згідно вимог Закону України «Про публічні закупівлі». За наслідками їх проведення та інших процедур, укладено договори на постачання продуктів харчування в заклади освіти району, саму організацію харчування відділ проводить самостійно. Довжина маршрутів по району становить 336 км. Доставка продуктів проводиться як мінімум двічі на місяць (672 км.) за п’ятьма напрямками. Нажаль транспортні витрати також лягають на вартість харчування. Це одна із основних причин, чому місцеві постачальники участі в тендерах не беруть, їх лякає відстань, яку необхідно долати ще і по таких дорогах та і те, що є певні вимоги, щодо якості продуктів харчування.  Відмічено, що харчуванням охоплено 92,8 відсотків школярів, з яких учні 1-4 класів та пільгових категорії населення  харчуються безкоштовно за рахунок районного бюджету (у 2018 році використано 672,9 тис. грн бюджетних коштів), решта школярів харчуються за рахунок батьківської плати (1572,1 тис. грн.). При цьому середня вартість харчування  складає 12 грн. 62 коп., а в міських школах вона становить майже 22 грн. В минулому році жодної скарги від батьків чи директорів шкіл щодо якості харчування, перебоїв з доставкою продуктів (незважаючи на те, що борг перед постачальником станом на 01.01.2019 року становив 236) не було. До виступу запрошувались начальник фінансового управління РДА Наталія Шпичак, начальник управління ДКС України у Тальнівському районі Людмила Канєвська, начальник відділу економіки та інвестицій управління агропромислового та економічного розвитку Тальнівської РДА. Це ті служби, що здійснюють в межах повноважень контроль за ефективним використанням бюджетних коштів та моніторинг цін. В першу чергу було відмічено, що розпорядником коштів в галузі освіти, згідно із чинним законодавством,  є відділ освіти Тальнівської РДА. Було зазначено, що зауваження та порушення під час здійснення фінансування для придбання продуктів харчування до відділу освіти відсутні. Також з даного питання  виступив перший заступник голови РДА Володимир Гречка, який відмітив, що в порядку контролю районною державною адміністрацією створена комісія щодо здійснення перевірок ефективного та цільового використання бюджетних коштів. З 05 лютого розпочато перевірку відділу освіти з даного питання. За наслідками додатково буде поінформовано профільні постійні комісії районної ради та громадськість.

     При обговоренні даного питання відмічалось, що інформація   оприлюднена  в засобах масової інформації в частині того, що голова районної ради Любомська В.О. є розпорядником  коштів районного бюджету,   розподіляє «фінансові потоки»,  вирішує хто має виграти тендер на закупівлю продуктів для харчування дітей в закладах  освіти району та  здійснює  контроль за проведенням  процедури закупівель робіт та послуг,  в тому числі  закупівлі продуктів для харчування дітей в  навчальних закладах району  не відповідає дійсності. Депутат районної ради Ігор Новицький зазначив, що в газетах, інтернеті постійно пишуть хто що захоче і не потрібно йти в полеміку.

    Також було розглянуто питання щодо здійснення відділом освіти Тальнівської райдержадміністрації закупівлі природного газу для опалення закладів освіти розміщених в селах району.

   За наслідками розгляду відмічено, що відділом освіти Тальнівської райдержадміністрації проведено закупівлю природного газу для опалення шкіл в селах району шляхом проведення публічних закупівель згідно вимог законів України «Про публічні закупівлі», «Про ринок природного газу» та за наслідками проведення процедури закупівлі укладено договір № 154/18 з переможцем ТОВ «Чічек констракшн»  на постачання природного газу  для опалення шкіл району   у 2018 році  в обсязі 133289 м³  по ціні за 1000 м³ 7860,00 грн. Відповідно укладених додаткових  угод (остання  від 05 жовтня 2018 року № 7)   до договору на постачання газу, річний плановий обсяг газу становить 71853 м³  по ціні 14580,00 грн. за 1000 м³. Враховано, що  згідно договору від 16 листопада 2018 року № 506 на постачання природного газу, укладеного відділом освіти, молоді та спорту Тальнівської міської ради з ТОВ «ГАЗ-ОІЛ ГАРАНТ» ціна за 1000 м³ природного газу становила 11799,9999 грн., та згідно додаткової угоди № 4 до даного договору від 30 листопада 2018 року становить 14500,00 грн.

      Також по даному питанню виступила голова районної ради Валентина Любомська. Вона зазначила, що  чинним законодавством України вона не наділена  повноваженнями  щодо організації  та здійснення  контролю  за проведенням  процедури закупівель робіт та послуг, в тому числі і закупівлі газу для опалення навчальних закладів району.  Разом з тим враховуючи інформацію, оприлюднену на сесії районної ради 15 листопада 2018 року з даного питання та внесені депутатами пропозиції, нею було надіслано Звенигородській місцевій прокуратурі повідомлення про ознаки можливого корупційного правопорушення при укладенні договору та додаткових угод до договору між відділом освіти Тальнівської райдержадміністрації в особі начальника Коваль Л.В. і постачальником газу ТОВ «Чічек констракшн» в особі директора Собрата В.Г. з проханням здійснити перевірку та про її наслідки повідомити Тальнівську районну раду для подальшого інформування депутатів. Відповідно 7 грудня 2018 року на сесії районної ради керівник Звенигородської місцевої  прокуратури Пархоменко Д.П. та керівник Тальнівського відділу Звенигородської прокуратури Слюсар І.О. проінформували про розгляд вищезазначеного звернення і запропонували провести  робочу нараду за участю депутатів районної ради, представників відділу освіти, прокуратури та постачальника.  Дану робочу нараду було організовано на 19 грудня 2018 року проте, представники прокуратури не змогли взяти участь і повідомили, що питання вивчається та готується позовна заява в суд.  Валентина Любомська також повідомила, що прокуратурою Черкаської області підготовлено позовну заяву до ТОВ «Чічек  констракшн» та згідно ухвали Господарського суду Черкаської області  від 30.01.2019 року по  справі  № 925/113/18  призначено на 28.02.2019 року  підготовче  засідання суду за позовом  заступника  прокурора  Черкаської області в інтересах  держави в особі відділу освіти Тальнівської райдержадміністрації  до ТОВ  «Чічек  констракшн» про визнання недійсними додаткових угод та стягнення надміру сплачених коштів.

       Комісіями прийнято відповідне рішення та зазначено, що голова районної ради В.Любомська здійснила  всі можливі   заходи  щодо проведення перевірки  правоохоронними органами дотримання вимог законодавства України при укладенні відділом освіти райдержадміністрації  додаткових угод на закупівлю газу за наслідками проведеного тендеру.

      По завершенню засідання комісій Валентина Любомська  надала відповіді на запитання, які були висловлені при розгляді питань. Вона, зокрема зазначила, що засідання комісій скликано за її ініціативою, і це  право визначено  законодавством. Адже згідно пункту 5 частини 6 статті 55 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» голова районної ради координує діяльність постійних комісій, дає їм доручення, сприяє організації виконання їх рекомендацій. Щодо цього засідання, чому  його скликано. Валентина Любомська звернулась до депутата районної ради Новіцького І.В. «Якщо ви Ігоре Валерійовичу рахуєте, що голова районної ради, районна рада,  це окремо, а ви як депутат, окремо, це не так. Районна рада – це депутати районної ради. І є  ще виконавчий апарат районної ради. Це працівники, які супроводжують діяльність депутатів, комісій, які за їх дорученнями готують звернення,  проекти документів, організовують засідання і все інше. Всі прекрасно знають, яку роботу робить апарат районної ради, і наскільки він завантажений. Мало того, ми постійно підставляємо своє плече райдержадміністрації, тому що дійсно, катастрофа із фахівцями і добре, що в  районній раді є такі фахівці. Чому розглядається інформація оприлюднена в статті за моєї ініціативи? Тому що безпідставно звинувачують не тільки особисто мене, а і районну раду та депутатів. В статті зазначено наступне - «Всі оті договори підписувала керівник відділу освіти РДА Л.В. Коваль. Але ж ми надто прекрасно розуміємо, що не вона вирішує, як розподіляти фінансові потоки і хто має «виграти» тендер. Вирішальне слово залишається за районною радою,  яку сьогодні очолює В.О.Любомська та за РДА, де до крісла голови прицілилася та ж Любомська. Лариса Вікторівна по своїй натурі і по її посаді не насмілиться стати поперек дороги напрацьованій схемі. На таке міг зважитися т її попередник В.М.Синьогуб, за що негайно й опинився передчасно на пенсії. Тому Коваль білий дім повністю влаштовує».

    Сьогодні неодноразово окремі виступаючі,  спонукали відділ освіти обходити тендери. Лариса Вікторівна Коваль, Володимир Миколайович Синьогуб є депутатами районної ради. Тобто звинувачення їх також стосується. Яке комісії приймуть рішення, таке воно і піде до виконання.

   Шановні представники преси. Ви  хоча б раз зайшли до мене, поспілкувалися, але перед цим пропоную почитати 55 статтю Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні». Думаю, що багато питань з  яких  ви  мене критикуєте, просто зникнуть, бо вони не належать до моїх повноважень. Я, як голова районної ради, підписую рішення, які приймають депутати. Але я не маю права вето на ці рішення. Голові районної ради таке право не надано, на відміну від сільських і міського голів. Щоб ви розуміли, при прийнятті рішення я не маю на нього впливу, я зобов’язана його підписати, бо це рішення депутатів районної ради.

      Повноваження голови районної ради чітко виписані в 55 статті і їх перевищення тягне за собою відповідальність. І ця відповідальність є дуже серйозною. Я бачу, що окремими публікаціями, та й не тільки  публікаціями, а й висловами  в сесійній залі, іноді, мене спонукають до такого перевищення повноважень. Щоб потім  мене  звинуватити в таких перевищеннях. Така думка склалася в мене за роки, які я очолюю районну раду. Всі доручення які ви мені давали згідно моїх повноважень, я виконувала і доводила їх до логічного завершення. Це стосується і питання щодо закупівлі газу для опалення шкіл. Як далі буде судовий розгляд не залежить ні від вас, ні від мене. Це залежить  від слідчих і  учасників  судового процесу.

       Хочу підкреслити, що звинувачення на адресу депутатів і  мою, як голови районної ради, щодо контролю за публічними закупівлями є недостовірними. Вже три роки поспіль окремими засобами масової інформації постійно ллється бруд на районну владу, на депутатів,  на президентську гілку виконавчої влади. А що ж хорошого робиться в районі, вами депутати, окрім окремих, які постійно є в  цих засобах масової інформації - ні слова. Наприклад, скільки зроблено по підтримці освіти, культури, спорту, медицини, та інше депутатами Тульчинським С.Б.,  Ковалем В.Д.,  Гудзенком С.А., та  багатьма іншими депутатами не побачите. Тільки влада погана, не така, субсидії нарахували не так, і т.д. Але не можна сказати що геть нічого не робиться. З останнього назву, що не було зазначено або було перекручено. Громада отримала шкільний автобус. Всі читали чиї це заслуги. Я вам відверто, чесно дивлячись в очі  кажу, це заслуга моя і депутатів обласної ради. Це за моїм зверненням до керівників обласного рівня, депутатів був виділений даний автобус. Промовчали про залучення коштів на водопостачання жителів сіл Романівка, Мошурів, Майданецьке. Комп’ютеризація первинки повністю зроблена коштами районного бюджету, хоча попередньо ми домовлялись що ця комп’ютеризація буде 50 на 50 з ОТГ. Ми самі змушені були взяли на себе цей тягар, щоб первинка могла заключити договір з національною службою здоров’я. Лікарі заключають договори з пацієнтами і на сьогодні  пацієнти записуються в електронну чергу, а не стоять під кабінетами. Я можу дуже багато розповідати, що позитивного зроблено районною владою і  не ділю ні адміністрацію ні депутатів районної ради, ні депутатів обласної, ні народних депутатів, тому що не можна  одноособово щось зробити. Тільки командна робота дає позитивний результат. В нашому районі дуже багато проблем, але якщо немає команди ти їх самотужки не вирішиш. Кожен з вас підприємець  могли б ви досягти успіху, якби у вас не було команди професіоналів, якби не було однодумців, якби люди не допомагали. Однозначно – НІ. Ми з своїми проблемами не є білим п’ятном на карті України. В кожному районі є проблеми, повірте я спілкуюся на всіх рівнях. Реформи боляче скрізь  ідуть, але я не можу зрозуміти якщо ці реформи не такі то будь ласка встаньте і заявіть ми не погоджуємось з ними, а не звинувачуйте районну владу.

      Коли керівники в області, Києві бачать, що в нас, вибачте, постійні «склоки», що  в нас влада не така, то яке ж до нас буде відношення. Я закликаю вас до єдності, до взаємопорозуміння. Якщо буде далі продовжуватись в нашому районі те що зараз є, то ніхто не буде до нас дослухатись, і ніхто не буде нам допомагати. Ні область, ні Верховна Рада, ні депутати наші, ні інші владні кабінети. Якщо район не показує себе як позитивний, хоча б стабільний у політичній ситуації чи моральній, соціальній, ніхто не буде допомагати. І сьогоднішнє засідання є як такий критичний дзвінок, що ми вже стоїмо на отій грані самознищення самих себе. Подумайте про те все, що я вам сказала, можливо занадто емоційно. Попереду у нас,  ви це знаєте, дуже складний політичний рік і як ми себе поведемо, як ми зуміємо знайти між собою спільну мову, спільне бачення, так ми будемо жити далі Я все таки, знаєте, невиліковний  оптиміст і вірю в те, що в присутніх тут, і не в присутніх знайдеться здоровий глузд і розуміння, що треба працювати разом, один одному допомагати. Немає людей,  які не помиляються. Потрібно спочатку спробувати допомогти, а як немає реакції, тоді критикувати, говорити, що  от ми вказували проте ніякої реакції. Я сподіваюсь, що ми зробимо все те, що  маємо зробити.   Я завжди до вас дослухаюся і допомагаю в реалізації ваших планів. І не було мені відмови в реалізації планів. Надіюсь що так надалі і буде. Подумайте про майбутнє, як ми будемо жити далі. Миру нам усім.»  

 

Виконавчий апарат районної ради

Повернутись