22 січня День Соборності України

22 січня – День Соборності України

                Все що мріялось віками,

              Сповнилось, настало!

            «Ще не вмерла Україна» -

          Гордо прозвучало.

       Українська мрія - єдність, свобода і незалежність. У  січні далекого 1918 року у запалі революційних змін була створена Українська Народна Республіка, відома як УНР. Більш того, на тих територіях, які входили до складу колись потужної Австро-Угорської імперії, була утворена ЗУНР - Західноукраїнська Народна Республіка. Вже до кінця року, в грудні 1918-го у Фастові, з гарячим бажанням втілити українську мрію в реалії, лідерам цих двох держав вдалося підписати своєрідний поєднувальний договір. Цей договір увійшов в нашу сучасну історію як «Акт злуки» і 22-го січня 1919-го року він був публічно оприлюднений на знаменитій Софійській площів м. Києві.

         Але ці сміливі починання вільного українського народу були зламані.

        Вже буквально через кілька місяців більшовики увійшли в Київ, Закарпаття окупувала Чехословаччина, а Східну Галичину – поляки.

         Акт злуки тоді так і залишився лише декларацією, але народ ніколи не втрачав надію…

         22-е січня 1990 року. Мільйони українців вишикувалися в справжній живий ланцюг, що розтягся від Києва до Львова. Вони відзначали День Соборності, День своєї української єдності та свободи.

    Сьогодні, 22 січня 2019 року в м. Тальному біля пам’ятника Героям Небесної Сотні та захисникам України відбулися заходи присвячені Дню Соборності України. Представники райдержадміністрації, районної та міської ради, установ та організацій, громадськості міста в знак  шани  поклали квіти до пам’ятника Героям Небесній Сотні і меморіальних дошок волонтерам та воїнам АТО і до пам’ятника Гетьманам України.

                З вітальним словом до присутніх звернувся учасник АТО, тальнівчанин Петро Каплюченко, а художні номери прозвучали у виконанні солісток  районного будинку культури Тетяни Вовк та Ірини Фурси.

         Потім учасники урочистостей долучилися до розгортання прапора нашої Незалежної держави. Це був своєрідний ланцюг єднання, єднання душ і помислів, єднання любові до Батьківщини, єднання віри у її майбутнє…

                                               Виконавчий апарат районної ради.

 

Фотозвіт

Повернутись