17 лютого 2019 року відбувся творчий звіт Глибочківського сільського будинку культури

         В рамках проведення творчих звітів сільських клубних закладів Тальнівського району в районному будинку культури  17 лютого 2019 року відбувся творчий звіт Глибочківського сільського будинку культури.

         Перед початком звітного концерту сільський голова Мельник Василь Григорович розповів про село Глибочок та його жителів: «Глибочок – мальовничий , щедрий край – розташований по обидва береги річки Гірський Тікич. Взимку Глибочок засніжений, ніби вкритий білим сніговим покривалом. Весною Глибочок увесь заквітчаний, а влітку вітер доносить до села духмяні пахощі степових трав. Неможливо намилуватися красою горбів, схилів і ярів, на яких ошатно видніється село Глибочок. Адже якраз цим глибоким ярам завдячує за свою гарну, благородну назву.

Густі, чубаті спориші

Толочить літо босоноге,

Співати  прагнеться душі

І за цей край молитись Богу.

 Воістину природний рай

Багатий, щедрий і правічний,

До болю рідний і величний.

         Село Глибочок засноване у 1730 році польським шляхтичем Потоцьким. Першими поселенцями були – козаки.

         Сьогодні в селі зареєстровано 603 жителі. Успішно  працюють і розвиваються базові сільськогосподарські господарства: «Промінь» - керівник Хавронюк М.Л., «Привітне» - керівник Коваль В.Д., «Відродження» - Мороз М.В., «Обрій» - Рейнюк Ю.І., «Урочище Журавське» - Мовчан Л.П., «Корсунське» - Безушко Д.Ю. та інші.

         Функціонують Глибочківський НВК, ФАП, сільський будинок культури, бібліотека (для якої у 2018 році придбано літератури на суму 10 тис.грн.), відділення зв’язку, 2 магазини, банкетна зала, Хрестовоздвиженський храм Київського патріархату, в якому збудовано нову дзвіницю. В селі є своя футбольна команда «Гірський Тікич».

         Культурне життя села є пріоритетним напрямком в роботі сільської ради. В 2011 році започаткували святкування Дня села і за традицією, щорічно на Зелені свята його відзначаємо. В 2018 році видано книгу історії села «Глибочок над Гірським Тікичем» автор -  Іван Нерубайський. В 2019 році розпочато будівництво пам’ятного знаку односельцям, які померли в роки голодомору.»

         Глибочківська громада плідно працює над розвитком, популяризацією аматорського мистецтва, виховує загальнолюдську культуру, активно залучає людей до джерел народної творчості. Щороку в селі проводиться ряд урочистих заходів та найрізноманітніших свят. Це святкові програми та концерти, «Вертеп», турнір з шашок та шахів, настільного тенісу серед чоловіків та жінок з нагоди Дня Небесної Сотні, а також районний турнір з міні-футболу, пам’яті гравця команди «Гірський Тікич» Тараса Мельника.

         Василь Григорович розповів про працівників Глибочківського сільського будинку культури та творчі колективи, які працюють в ньому. Про тісну співпрацю із колективом районного будинку культури, зокрема його директором  Володимиром Тараном та керівником народного аматорського ансамблю української пісні «Ордана» Миколою Вовком.

         Сільський голова також підкреслив плідну співпрацю Глибочківської громади із районної радою, райдержадміністрацією, сектором культури райдержадміністрації у питаннях розвитку культури на селі.

         Закінчив свій  виступ  Василь Григорович поетичними словами із вірша «Глибочок»,  автор -  Галина Ткаченко:

Я відчуваю тут своє коріння

З якого живлюсь, дихаю й росту

Бо я – землі священної творіння,

А значить – маю місію святу:

Добро творити, вірити, кохати,

На цій прадавній сонячній землі

І серцем щиро те оберігати,

Що тут зродилось – в рідному селі.

Вдягає день калинове намисто

І сонця хліб кладе на рушничок…

Моє село – свята моя колиско,

Мій рідний чебрецевий Глибочок…

         Далі розпочався звітний концерт, линули пісенні мелодії у виконанні дорослих учасників та дітей, а всіх присутніх у залі почастували запашним короваєм від Глибочківської громади.

        Глядачі дружніми оплесками зустрічали кожний художній номер.

     На завершення концерту заступник голови райдержадміністрації Тетяна Півторак вручила подяку Тальнівської районної ради та Тальнівської районної державної адміністрації Глибочківському сільському голові Мельнику Василю Григоровичу, депутатам сільської ради, працівникам закладів культури та учасникам художньої самодіяльності с. Глибочок за турботу і розвиток культури громади та участь у творчих звітах сільських клубних закладів Тальнівського району за 2018 рік.

                                                        Виконавчий апарат районної ради.

Повернутись