16 вересня голова обласної ради Валентина Михайлівна Коваленко побувала в Тальнівському районі з робочим візитом.

16 вересня голова обласної ради  Валентина Михайлівна Коваленко побувала в Тальнівському районі з робочим візитом.

Спочатку вона ознайомилась з роботою ТОВ «КХП Талне», яке очолює депутат обласної ради О.Г.Коротков. Дане підприємство здійснює  заготівлю та переробку зернових культур. На ньому виробляється також борошно  високого ґатунку  відоме під назвою «Королівське», яке реалізується не  лише в Україні, а і в багатьох країнах світу. При спілкуванні з працівниками комбінату відчувалось, що вони вболівають за долю підприємства, дбають щоб воно стабільно працювало, дотримуючись дисципліни і відповідальності на кожному робочому місці. На території та виробничих цехах комбінату спостерігається порядок,чистота та  злагодженість роботи всіх служб. Голова обласної ради подякувала працівникам за їх працю.

В ході робочої поїздки В.М.Коваленко ознайомилась з роботою закладів соціально – культурної сфери с.Гордашівка. Обговорила проблеми життєдіяльності територіальної громади, які вимагають вирішення. Зокрема, забезпечення  жителів села питною водою, подальшого використання приміщення колишнього дитячого садка, ремонту сільського будинку культури,  даху ФАПу, доріг  та ряд  інших. Було узгоджено, що мають зробити сільський голова, голова райдержадміністрації, голова районної ради і яку допомогу надасть голова обласної ради..Приємно зазначити, що вже в цей же день В.М. Коваленко було вирішено питання проведення оплати виготовлення проектно-кошторисної документації по капітальному ремонту місцевого водогону.

  У селах Гордашівка , Зеленьків, Новомайданецьке, в яких побувала з робочим візитом В.М.Коваленко, жителі та керівники сільськогосподарських підприємств, фермери, активісти ГО «Майдан» порушували питання вирішення  конфліктів , які виникли між ними та депутатом обласної ради Коротковим О.Г.  у сфері земельних відносин.

Жителі с.Гордашівка обурювались діям Короткова О.Г. щодо введених обмежень  біля орендованого ним ставка,зокрема використання води, купання.

У селі Зеленьків керівник  ПСП «Зеленьківське» Лисенко Р.М.  стверджував, що ТОВ «Імпульс плюс», яким опікується  Коротков О.Г., самочинно використовується біля 9 га  землі. Окремі громадяни стверджували, що вони хотіли припинити співпрацю з товариством,  проте  їх обманули і підробивши підписи на договорах  продовжили їх дію.

Керівник ПСП «Лідер» Мегей О.В., яке здійснює свою діяльність у с.Новомайданецьке, активно розвиває  тваринницьку галузь розповів голові обласної ради про свої поневіряння стосовно поновлення договорів оренди землі, яку хоче відібрати в нього Коротков О.Г.

При спілкуванні  з членами президії  районної спілки сільськогосподарських товаровиробників, що відбулось на базі СТОВ «Колос», с.Майданецьке і яке очолює голова спілки , Заслужений працівник сільського господарства України Кутова Л.Д.,  також висловлювалась стурбованість з даного питання.

Відмічалось, що службами Держземагенства зволікається продовження дії договорів оренди землі, їх  реєстрація. Відсутня прозорість і відкритість при вирішенні питань  передачі в оренду земель. Членами спілки було  внесено ряд  пропозицій, реалізація яких сприятиме усуненню недоліків у земельних відносинах, подоланню корупційних схем.

Сільгоспвиробники звернулись до голови обласної ради також з  проханням посприяти усуненню проблем, які виникають при оформленні дозвільних документів на спецводокористування для потреб тваринництва. Ними відмічалось, що процедура оформлення дозвільних документів затягується на декілька місяців, а в цей час екологічна  служба накладає штрафи, розміри яких становлять декілька  сотень тисяч гривень, що  практично призводить до знищення  тваринницької галузі.

В ході робочої поїздки голова обласної ради також ознайомилась зі станом пам’ятки культури державного значення палацу  Шувалова. З присутніми було обговорено можливі шляхи продовження виконання  будівельних та реставраційних робіт в  палаці.

На завершення робочої поїздки В.М.Коваленко зазначила, що на всі пропозиції, зауваження, скарги вона буде реагувати відповідно повноважень, проведе особисті зустрічі з керівниками обласних служб для вирішення ними, згідно їх компетенції, проблем висловлених на Тальнівщині. Також обговорено і подальші практичні дії  голови районної державної адміністрації Нечая Ю.М. та голови районної ради Руснак Н.П.  щодо вжиття необхідних заходів і на районному  рівні з реалізації висловлених громадянами зауважень і пропозицій.

 

Фотозвіт

Повернутись