156-а річниця з дня перепоховання Т.Г.Шевченка

   Вже давно стало традицією  щороку 22 травня в день перепоховання Тараса Григоровича Шевченка на Чернечій горі у м. Каневі вшановувати пам’ять творця вічного «Кобзаря». Цього року це вже 156-та річниця з часу перепоховання. У заході взяли участь голова районної ради Валентина Любомська, голова райдержадміністрації Василь Клименко та представники Тальнівщини. Традиційно, після поминальної панахиди в Успенському соборі, всі учасники заходу пройшли ходою до могили Тараса Григоровича, де відбулася церемонія урочистого покладання квітів. До слова були запрошені віце-прем’єр-міністр України В’ячеслав Кириленко, голова облдержадміністрації Юрій Ткаченко, народний депутат України Владислав Голуб. Кожен із виступаючих зауважив, що в нинішній непростий для України час українцям ще більше потрібна Шевченкова сила, його невичерпна спадщина, його віра і самопожертва в ім’я української нації, яка й додає сил і непохитності у боротьбі з агресором.

  Під час проведення заходу було передано віце-прем’єр-міністру України В’ячеславу Кириленку зібрані 30 тисяч підписів небайдужих черкащан, які підтримали ініціативу директора ТОВ НВФ «Урожай» Олега Васецького щодо надання пам’ятним місцям, пов’язаних з іменем Тараса Шевченка, статусу пам’ятки світової культурної спадщини ЮНЕСКО.  Шевченківські місця у статусі кандидатів світової культурної спадщини    ЮНЕСКО перебувають ще з 1989 року.

 На завершення пам’ятних заходів усі бажаючі відвідали музей Тараса Шевченка, ознайомились із виставкою виробів майстрів народного мистецтва біля підніжжя Чернечої гори.

                                                                  Виконавчий апарат районної ради.

Фотозвіт

Повернутись