04 червня 2019 року відбулося засідання постійної комісії районної ради з соціальних та гуманітарних питань

Засідання постійної комісії районної ради

з соціальних та гуманітарних питань

    04 червня 2019 року відбулося засідання постійної комісії районної ради з соціальних та гуманітарних питань (голова – В.Сарана). В роботі комісії взяли участь голова районної державної адміністрації В.Любомська, заступник голови райдержадміністрації Т.Півторак, керуючий справами виконавчого апарату районної ради В.Карпук, начальник відділу освіти райдержадміністрації Л.Коваль, завідувач сектору культури райдержадміністрації О.Щербатюк, головний лікар КНП «Тальнівський центр первинної медико-санітарної допомоги» Г.Данилюк, сільські голови та директори закладів освіти (крім директора Павлівського Першого НВК) сіл Корсунка, Заліське, Кобринова-Гребля, Онопріївка, Павлівка Перша.

  Завідувач сектору культури райдержадміністрації О.Щербатюк проінформувала членів комісії про хід виконання районної програми роботи з обдарованою молоддю «Обдарована особистість» на 2018-2021 роки.

   З головнимлікаремКНП «Тальнівський центр первинної медико-санітарної допомоги» Тальнівської районної радиГ.Данилюк депутати активно обговорили пропозиції про необхідність змін в чинному законодавстві щодо медичної реформи та надання первинної медичної допомогинаселенню.

    Ряд питань було розглянуто спільно з членами постійних комісій з питань комунальної власності, промисловості та регуляторної політики (голова – Л.Заверталюк) і  з питань бюджету та економічного розвитку (голова – О.Дімітров). Комісії  розглянули, обговорили та підтримали проект рішення районної ради про діяльність КНП «Тальнівський ЦПМСД» Тальнівської  районної  ради. Інформувала з даного питання головний лікар Г.Данилюк.

    Відзначено, що центр первинної медико-санітарної допомогирозпочав свою роботу з 01 грудня 2017 року. Структура закладу складається із 23 ФАПів, 1 міської та 6 сільських амбулаторій загальної практики сімейної медицини. В 2018 році закладом проводилася робота по отриманню ліцензії на впровадження медичної практики, реєстрації в системі Е-Helsiта розпочато кампанію підписання декларацій з лікарем (станом на 03.06.2019 71,9% пацієнтів заключили декларації). За кошти депутатів обласної ради, районного, міського та сільських бюджетів придбано комп’ютерну техніку для лікарів, придбано медичне обладнання. Коштами Лоташівської сільської ради облаштовано новий сучасний ФАП у с.Піщана. У січні 2019 року центром укладено договір з Національною Службою Здоров’я України і отримано нову ліцензію, відповідно до чого заклад почав фінансуватися за новою моделлю фінансування «кошти за пацієнтом». Відповідно до наказу Міністерства охорони здоров’я  та з метою збалансування доходів і витрат установи в 2019 році проведено процес формування спроможної мережі надання первинної медичної допомоги в Тальнівському районі. Крім того,  запроваджено виписку електронних рецептів по програмі «Доступні ліки».

    Про виконанняПрограми соціально-економічного та культурного розвитку Тальнівського району за І квартал 2019 рокудепутатів проінформував начальник управління агропромислового та економічного розвитку райдержадміністрації  В.Захарчук.

   Також на спільному засіданні начальник відділу освіти райдержадміністрації Л.Коваль проінформувала присутніх про проведену райдержадміністрацією роботу щодо реорганізації закладів освіти та про виконання рішення Тальнівської районної ради «Про автономізацію закладів освіти Тальнівського району». Зауважила, що на даний час жодної пропозиції про автономізацію школи  від директорів закладів освіти не поступило.

     Крім того, Коваль Л.В. представила на розгляд депутатів проекти рішень: «Про реорганізацію Заліського навчально-виховного комплексу шляхом поділу та приєднання»; «Про реорганізацію Кобриновогребельського навчально-виховного комплексу шляхом поділу та приєднання»;«Про реорганізацію Онопріївського навчально-виховного комплексу шляхом перетворення»;«Про реорганізацію Павлівського Першого навчально-виховного  комплексу шляхом перетворення»;«Про реорганізацію Корсунської загальноосвітньої школи шляхом перетворення»; «Про  створення комісії з реорганізації Корсунської ЗОШ, Заліського, Кобриновогребельського, Онопріївського та Павлівсько Першого НВК».Активно обговоривши проекти рішень за участю сільських голів та директорів шкіл, члени комісій вирішили внести їх на розгляд президії та чергової сесії районної ради, за виключенням проекту щодо реорганізації Корсунської загальноосвітньої школи, на утримання якої  частково виділяє субвенцію сільська рада.

     З усіх розглянутих питань порядку денного засідання комісії були прийняті відповідні висновки або надані пропозиції.

Виконавчий апарат районної ради

 

Повернутись