Естафета крокує по Тальнівщині, с.Мошурів

   В святковій, переповненій залі сільського будинку культури Мошурівська територіальна громада прийняла естафету з нагоди 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка, 60-річчя утворення Черкаської області та 90-річчя утворення Тальнівського району від Потаської територіальної громади та її символи – вишитий рушник і фотоальбом. Сільський голова Пономаренко Н.П. привітала присутніх з цією подією, ведучі свята відзначили, що с.Мошурів є частинкою Батьківщини і серцю милою стороною. Бо тільки тут духмяно пахне м’ята у вечоровій тишині і солов’я чарівна пісня тривожить душу навесні. Українська пісня трьохголоса нестримно в височінь летить.

  В урочистостях взяли участь заступник голови райдержадміністрації В.П.Копійченко, заступник голови районної ради Л.І.Рушай, депутат районної ради Нишпора В.М., помічник – консультант народного депутата України Ничипоренка В.М. – Захарчук В.В., інші гості села.

  Заступник голови районної ради Рушай Л.І. у своєму вітальному слові з нагоди передачі естафети, зокрема, зазначила: «Сьогоднішня районна естафета, що присвячена цим подіям, передається від Потаської сільської громади  Мошурівській.

   Це ще одна нагода поринути в історію, пройнятись гордістю за наш  край. Нинішнє дійство дасть можливість кожному з нас усвідомити свій нерозривний зв'язок із рідною землею, відчути духовну спорідненість з її звичаями і традиціями, скласти данину шани й поваги нашим землякам, які творили історію краю.        

   Викликає щире захоплення виставка, яку ви всі бачили.

  Вишивка - це унікальне мистецтво народної графіки української нації. Вона зберегла і несе в собі нашу багатовікову культуру. Сучасна вишивка має глибокий зв'язок з традиціями народної вишивки, зберігає свій духовний зміст і доводить, що народне мистецтво як і народна пісня - це велике надбання нашої багатовікової культури.

  Мамина пісня, батькова хата, дідусева казка, бабусина вишиванка, - з усім цим пов'язане наше історичне минуле.

  Бережімо ж славні традиції, звичаї та свята нашого села, примножуймо здобутки його на радість дітям та внукам нашим, бережімо ж наше село, не цураймося його свят та буднів, бо село – це криниця нашого родоводу, це наша велика родина.

  Завдяки таким заходам жителі сіл  пам’ятатимуть про тих, хто творив історію району та області, хто своєю працею, стійкістю духу утверджував славу рідного краю та Черкащини.»

   Леся Іванівна також привітала присутніх з наступаючими святами – Днем Конституції та Днем молоді.

  На святковому дійстві було пошановано матерів, які є не лише берегинями великих родин, а й довгожителями Мошурова Конельську Анастасію Пилипівну, якій вже йде 101 рік, та Бабенко Галину Пантелеймонівну, котра зустріла вже 91 весну. Було вручено короваї представникам родин.

  На завершення свята за давньою традицією гостей частували короваєм.

Повернутись